۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۸
وزیر صمت:

آماده تعامل با کشور‌های همسایه در قالب اقتصاد دریامحور هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آماده تعامل سازنده در قالب اقتصاد دریامحور با کشور‌های همجوار هستیم.
کد خبر: ۹۹۰۲۴

آماده تعامل با کشور‌های همسایه در قالب اقتصاد دریامحور هستیم

 

به گزازش خبرنگار مانا؛ عباس علی‌آبادی که در آیین گشایش نخستین رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور ایران سخن می‌گفت با بیان اینکه دریا در تمام بخش‌های آن مهم است، تصریح کرد: یکی از کمبودهای ما در حوزه دریا آشنایی ناکافی با دانش دریا است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های ما به ویژه دانشگاه‌های مناطق دریایی باید دریاپایه شوند تا در این زمینه شاهد رشد و توسعه لازم باشیم.

وزیر صمت دریا را موضوعی حیاتی دانست و افزود: هم اکنون با توجه به دسترسی وسیع کشور به دریا در حال اجرای پروژه‌ای هستیم که طی آن سالانه دو میلیارد متر مکعب آب شیرین شده و به مناطق مرکزی کشور منتقل خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در ابلاغیه توسعه دریامحور تمام ملزومات لازم را آورده‌اند، گفت: بر‌اساس همین ابلاغیه آماده‌ تعامل سازنده با کشورهای همسایه و همجوار هستیم.

علی‌آبادی با اشاره به موقعیت راهبردی کشور در حوزه دریا خاطرنشان کرد: دریا باید از دو محور اقتصاد و اقتدار مورد بررسی قرار گیرد و این اقتدار در تعامل و مشارکت با همسایگان به دست می‌آید.

وی با اشاره به اینکه تنها در دو حوزه توسعه ناوگان و فراساحل حدود ۳۰ میلیارد دلار ظرفیت سرمایه‌گذاری در کشور وجود دارد، ادامه داد: آمادگی این را داریم در تمام حوزه‌های دریایی از زیر ساخت تا ساخت شناور و صیادی و تجاری سرماگذاران را حمایت کنیم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار