۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۹
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مطالعات احداث حوضچه جزیره لارک به زودی آغاز می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طرح‌های مطالعات جزایر لارک و بوموسی به ویژه مطالعات احداث حوضچه جزیره لارک در آینده نزدیک آغاز می‌شود.
کد خبر: ۹۸۹۵۷

مطالعات احداث حوضچه جزیره لارک به زودی آغاز می‌شود

 

به گزارش مانا، علی‌اکبر صفایی در سفر به هرمزگان و دیدار مردمی با ساکنان جزیره لارک اظهارکرد: پیرو برنامه‌های دولت سیزدهم برای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم ساحل نشین، به زودی طرح مطالعاتی و اجرای لایروبی حوضچه این جزیره توسط اداره‌کل بنادر استان هرمزگان آغاز می‌شود.‌

وی ادامه داد: در موضوع تردد ساکنان جزیره راهبردی لارک و بازدید گردشگران از این جزیره در نشست توسعه دریامحور در استانداری هرمزگان بحث و تصمیم‌گیری خواهد شد‌.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی در خصوص تامین شناور نیز گفت: علاوه بر موضوع تامین شناور برای جزایر لارک و بوموسی که به دنبال دریافت مجوزهای لازم از سوی دولت هستیم، موضوع تامین پارکینگ برای استقرار شناورهای صیادی و روشنایی اسکله‌ها در جزیره لارک در نشست فردا بحث و بررسی خواهد شد.

صفایی با حایز اهمیت خواندن ساماندهی فانوس دریایی لارک، به عنوان نماد ایمنی دریایی این جزیره راهبردی و راهنمای کشتی‌ها و شناورهای عبوری در تنگه هرمز و خلیج فارس، افزود: سازه فانوس دریایی در جزیره لارک، با تجهیزات مدرن و در کم‌ترین زمان ممکن احداث خواهد شد.

"جزیره لارک" از دو روستای «لارک کوهی» و «لارک شهری» تشکیل شده و شغل اصلی ۹۰ درصد مردم صیادی است و ۱۰ درصد  نیز در حوزه گردشگری فعال هستند.

در جزیره لارک آثار تاریخی و بناهای ارزشمندی مانند «قلعه پرتغالی‌ها»، «قبرستان تاریخی»، «مسجد لارک»، «فانوس دریایی مورانو»، «آب انبارها»، «ساحل لاک پشت‌ها»، «رودخانه نمک» و چشم اندازهای طبیعی بکری وجود دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار