۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۲

استقرار جرثقیل ۱۴۰ تنی در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: استقرار جرثقیل ۱۴۰ تنی ویژه تخلیه و بارگیری محموله‌های سنگین به‌عنوان یکی از مطالبه مهم فعالان عرصه صادرات و واردات در آینده نزدیک محقق خواهد شد.
کد خبر: ۹۸۹۰۲

استقرار جرثقیل ۱۴۰ تنی در بندر بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب در نشست بررسی وضعیت تعرفه در بنادر استان با حضور مدیرکل لجستیک، ترانزیت و توافقنامه‌ها و رئیس اداره تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: تجهیز بندر بوشهر به جرثقیل ویژه محموله‌های سنگین از مطالبات چندین ساله بازرگانان و فعالان عرصه صادرات و واردات کالا در بندر بوشهر بوده که با پیگیری صورت گرفته در چند ماه آینده جرثقیل ۱۴۰ تنی در این بندر مستقر می‌شود.

وی بیان کرد: عمده مراودات تجاری بنادر استان بوشهر با کشور امارات است که با توجه به مسافت طولانی این محور می‌طلبد در عرصه تعرفه بازنگری لازم با هدف رونق بنادر استان بوشهر انجام شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای جلب رضایت حداکثری جامعه هدف اهتمام جدی داشته و در این زمینه با تمام توان و ظرفیت پای کار آمده است.

شکیبی نسب اظهار کرد: در  نشست‌های هم‌اندیشی با تجار و بازرگانان با بهره‌گیری از ایده‌ها و دیدگاه‌های آنان برای گره‌گشایی از مشکلات فراروی رونق بنادر استان بوشهر استفاده می‌شود

وی یادآور شد: میانگین بازه زمانی انجام تشریفات گمرکی به واسطه دخیل بودن ۲۷ دستگاه اجرایی بسیار زمان‌بر است که امید است در جهت تحقق توسعه دریامحور برای سرعت بخشی به این فرایند راهکار لازم اعمال شود.

شکیبی نسب افزود: بنادر استان بوشهر از شاخصه‌های مختلف خروج کالا‌های متروکه سنواتی، رعایت الزامات ایمنی و شاخص تخلیه و بارگیری از بنادر پیشتاز کشور هستند و با چنین جایگاهی بستر خوب و مناسبی برای ورود تجار و بازرگانان به بنادر این استان مهیا است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار