۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۶

هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل استان بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار دریایی سطح نارنجی در نوار ساحلی استان خبر داد و گفت: سرعت ۵۰ کیلومتری وزش باد و ارتفاع موج دریا در خلیج فارس تا ۲.۵ متر از مخاطرات این هشدار دریایی است.
کد خبر: ۹۸۸۸۱

هشدار دریایی سطح نارنجی در سواحل استان بوشهر

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر، با اشاره به مواج شدن خلیج فارس از صدور هشدار دریایی سطح نارنجی  خبر داد و اظهار داشت: هشدار دریایی سطح نارنجی در نوار ساحلی استان بوشهر تا اواخر هفته جاری صادر شده است.

وی وزش باد شدید شمال غربی، افزایش ارتفاع موج خلیج فارس را از مخاطرات هشدار دریایی سطح زرد دانست و بیان کرد: وزش باد با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج دریا خلیج‌فارس تا ۲.۵ متر از مخاطرات این هشدار دریایی است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر منطقه اثر هشدار دریایی سطح نارنجی را سواحل استان بوشهر و خلیج فارس دانست و افزود: اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس، خطر غرق شدن شناور به‌ویژه قایق و دیگر شناورها، پاره شدن تور صیادی، خطر غرق شدن شناگران و خسارت به تأسیسات در حوزه دریا و ساحل از دیگر مخاطرات هشدار دریایی است.

شکوهی‌پور با تأکید بر پرهیز از تردد دریایی به‌ویژه خروج شناور‌ها از اسکله‌های تجاری و صیادی استان بوشهر گفت: دریا در سواحل و فرا ساحل شمالی و مرکزی استان بوشهر تا ۱۴ اردیبهشت مواج و متلاطم می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار