۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۹

صدور هشدار سطح نارنجی برای تردد‌های دریایی در خلیج فارس

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تا چهارشنبه هفته جاری نسبت به تردد‌های دریایی در سواحل و فراساحل این استان هشدار دریایی سطح نارنجی برای اقدام ضروری صادر شده است.
کد خبر: ۹۸۷۵۰

صدور هشدار سطح نارنجی برای تردد‌های دریایی در خلیج فارس


به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر،  مصطفی حاجی رضایی با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح نارنجی در نوار ساحلی استان بوشهر اظهار کرد: تا چهارشنبه هفته جاری وزش باد‌های بسیار شدید جنوب شرقی و شمال شرقی با سرعت گاهی تا ۵۰ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج دریا تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: در این راستا نسبت به افزایش ارتفاع موج دریا در خلیج فارس، اختلال در تردد‌ها و فعالیت‌های دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تاثیر، شنا در سواحل هشدار هشدار داده می‌شود.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با این شرایط انتظار است تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی پیش‌بینی شود.

حاجی رضایی توصیه کرد: انتظار است علاوه بر آمادگی جامعه هدف و ذی‌نفعان تا روز چهارشنبه از تردد‌های دریایی شناور‌های سبک و به ویژه قایق‌های صیادی و تفریحی پرهیز شود.

وی افزود: دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس حاصل کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار