۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷

خروج ۹۶ درصدی کالا‌های متروکه سنواتی از بنادر استان بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به خروج ۹۶ درصدی کالا‌های متروکه سنواتی از بنادر استان بوشهر گفت: تداوم روند شتابان ترخیص کالا از بنادر استان در اولویت قرار دارد.
کد خبر: ۹۸۷۱۰

خروج ۹۶ درصدی کالا‌های متروکه سنواتی از بنادر استان بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد شکیبی نسب در بازدید مدیرکل بازرسی استان از انبارهای بندر بوشهر تعیین تکلیف کالاها از انبار بنادر استان را در اولویت دانست و اظهار داشت: تاکنون 96 درصد از کالاهای متروکه سنواتی موجود در بنادر این استان از انبارها خارج شده و استان بوشهر همچنان از بنادر پیشتاز کشور محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به تأکیدات انجام شده و نظارت مستمر دستگاه‌های نظارتی در پایان هر هفته فهرست کالاهای متروکه به اداره کل گمرک و سپس از طریق اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اعلام می‌شود.

شکیبی نسب بیان کرد: در این ارتباط با هماهنگی بین دستگاهی بخش عمده‌ای از کالاهای متروکه سنواتی از انبار بنادر استان بوشهر خارج شده و اکنون مانده این کالاها در بنادر استان تنها 4 درصد است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده این میزان کالای متروکه سنواتی باقیمانده نیز در اسرع وقت تعیین وضعیت خواهد شد.

شکیبی نسب ادامه داد: بنادر استان بوشهر از محدود بنادر کشور هستند که کالاهای سنواتی مربوط به سال‌های گذشته تعیین تکلیف و از بنادر استان خارج شدند.

وی افزود: روند کنونی ترخیص کالا در بنادر استان با شدت ادامه می‌یابد تا در هیچکدام از انبارهای بنادر استان شاهد کالای سنواتی نباشیم.

شکیبی نسب اظهار کرد: با تداوم این فرایند فضای بیشتری از انبارها آزاد و در اختیار متقاضیان استفاده از انبارها و فضاهای روباز بنادر استان قرار می‌گیرد.

مدیرکل بازرسی استان بوشهر نیز گفت: بر حسب تأکیدات ویژه رئیس قوه قضاییه بازدید ادواری از بنادر و انبارهای استان به‌صورت منظم انجام می‌شود.

اسحاق شهبازی افزود: در این زمینه تلاش می‌شود تا با ایجاد تعامل بین دستگاهی و استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها روند پرشتاب ترخیص کالا در بنادر استان با جدیت تداوم یابد.

وی بیان کرد: در این زمینه از تعامل مناسب دستگاه‌های مرتبط و بویژه مدیرکل بنادر و دریانوردی و همچنین ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک بوشهر قدردانی می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار