۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۷

نجات صیاد دیّری پس از سه روز سرگردانی در سواحل خلیج فارس

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد: صیاد دیّری پس از سه روز سرگردانی در خلیج فارس با کمک شناور «ناجی ۱۸» نجات یافت.
کد خبر: ۹۸۶۵۰

نجات صیاد دیّری پس از سه روز سرگردانی در سواحل خلیج فارس


به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر،   محمد شکیبی نسب با اشاره به نجات صیاد دیّری در خلیج فارس اظهار داشت: پیرو تماس تلفنی بستگان سرنشین قایق صیادی در شهرستان دیّر با مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بندر دیّر مبنی بر عدم بازگشت صیاد در موعد مقرر، پس از هماهنگی‌های لازم شناور ناجی ۱۸ به منطقه مدنظر اعزام شد.

وی با بیان اینکه این عملیات با همراهی قایق نیروی دریایی سپاه ادامه یافت، عنوان کرد: با ادامه جستجو توسط شناور ناجی ۱۸، این قایق و سرنشین آن پس از گذشت سه روز در محدوده رأس المطاف و ۳۰ مایلی بندر دیّر یافت شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: سرنشین قایق صیادی پس از سه روز سرگردانی روی دریا به دلیل درگیری تور صیادی در پروانه قایق، توسط شناور ناجی ۱۸ به اسکله بندر دیّر انتقال داده شد، این صیاد به دلیل تمام شدن آب و غذا توانش به شدت تحلیل رفته بود.

شکیبی نسب افزود: در موارد متعددی با وجود پیش بینی مواج بودن و تلاطم دریا، دریانوردان با قایق‌های صیادی و حتی به تنهایی راهی دریا می‌شوند که چنین اقدامی بدون تردید جان آنان را به خطر انداخته و موجب نگرانی و اضطراب خانواده‌ها می‌شود.

وی با توصیه به دریانوردان برای اجتناب از دریاروی در شرایط نامطلوب، عنوان کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس حاصل کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار