۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۹

سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی در پرورش آبزیان کشور

مدیرعامل شیلات ایران از هدف‌گذاری سازمان شیلات ایران برای سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در آبزی‌پروری خبر داد.
کد خبر: ۹۸۶۲۴

سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی در پرورش آبزیان کشور


به گزارش خبرنگا مانا از بوشهر، سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال امسال به عنوان سال "جهش تولید با مشارکت مردم" از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: سازمان شیلات ایران در راستای تحقق شعار سال و افزایش تولید آبزیان، برنامه ریزی گسترده‌ای انجام داده و برای اجرای دقیق آن می‌کوشیم.

وی افزود: با توجه به شعار امسال، محدودیتی برای افزایش میزان تولید آبزیان و محصولات شیلاتی وجود ندارد و از تمام ظرفیت‌های علمی، اجرایی و بخش مردمی، برای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب تلاش می‌کنیم.

مدیر‌عامل شیلات ایران از برنامه ریزی برای تولید بیش از ۱.۵  میلیون تن انواع آبزیان در حوزه صید و آبزی پروری در سال جدید خبر داد.

حسینی تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ طرح نیمه تمام و غیرفعال شیلاتی را تا پایان سال، فعال می‌کنیم که قطعاً منجر به جهش چشمگیر تولید می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: در سال گذشته، افزون بر ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حوزه شیلات سرمایه‌گذاری شد و امسال برای سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان هدف‌گذاری کرده‌ایم.

حسینی ابراز داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی در حوزه آبزی‌پروری است و برنامه‌ریزی ارزشمندی برای افزایش سایت‌های پرورش میگو و طرح‌های ماهی در قفس در این استان، انجام شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار