۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸

مفقودشدن قایق صیادی با یک سرنشین در آب‌های خلیج‌فارس

فرماندار شهرستان دیر از مفقودشدن یک قایق صیادی با یک سرنشین در آبهای جنوب استان بوشهر خبر داد و گفت: برای یافتن این صیاد یک فروند بالگرد اعزام شده است.
کد خبر: ۹۸۵۶۳

مفقودشدن قایق صیادی با یک سرنشین در آب‌های خلیج‌فارس

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، یونس باربرز با بیان اینکه صیادان باید هنگام خروج از اسکله صیادی از وضعیت آب و هوا و دریا مطلع شوند، اظهار داشت: برخی از صیادان بدون بررسی وضعیت هواشناسی اقدام به خروج از اسکله برای صید آبزیان می‌کنند که با متلاطم شدن خلیج فارس دچار بحران می‌شوند.

وی با بیان اینکه یک قایق صیادی در بندر دیر در خلیج فارس مفقود شده است، گفت: این قایق از سه روز پیش با یک ملوان برای صید ماهی به دریا رفته است که تاکنون بازنگشته است و خانواده وی نگران وضعیت فرزند خود هستند.

فرماندار دیر با بیان اینکه اکنون خلیج فارس توفانی و مواج است، اضافه کرد: این صیاد به نام حبیب مومنی اهل بندر دیر به سمت دریا برای صید ماهی رفته است که به محض عدم بازگشت به اسکله، شب گذشته یک فروند شناور ناجی به سمت دریا اعزام شد، اما به دلیل توفانی بودن خلیج فارس هیچ اثری از این ملوان یافت نشد.

 باربرز از اعزام بالگرد برای جستجو این صیاد مفقودی خبر داد و افزود: امروز با هماهنگی معاون عمرانی استانداری بوشهر یک فروند بالگرد از بوشهر برای جستجو و گشت هوایی اعزام شده است.

وی گفت: تا ساعت مخابره این خبر هنوز هیچ اثری از این صیاد مفقودشده در دسترس نیست.

بندر دیر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار