۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:

الحاق ۲۰ فروند کشتی تجاری به ناوگان دریایی ایران در سال ۱۴۰۲

سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر الحاق ۲۰ فروند کشتی جدید تجاری و افزایش ۴۰۰ هزار تنی ظرفیت ناخالص ناوگان دریایی کشور به ویژه در دریای خزر را یکی از مهم‌ترین اقدامات توسعه این سازمان دانست.
کد خبر: ۹۸۵۴۱

الحاق ۲۰ فروند کشتی تجاری به ناوگان دریایی ایران در سال ۱۴۰۲

 

به گزارش مانا، علی‌اکبر مرزبان در همایش سالانه مدیران این سازمان، با بیان اینکه روند توسعه ظرفیت ناوگان دریایی کشور در سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت، گفت: در راستای توسعه کمی و کیفی دریانوردان، مجوز ۵ مرکز جدید آموزش دوره‌های دانشگاهی علوم دریانوردی اعطا شد.

به گفته مرزبان، در سال جاری، بیش از ۲۱ درصد به ظرفیت آموزش دریانوردی کشور اضافه شده‌است و کماکان تقاضا برای دریافت مجوز آموزش دریانوردی در دانشگاه‌های سراسری ادامه دارد.

مرزبان از ثبت بیش از ۸۵۰۰ قایق فاقد هویت در سال جاری خبر داد و آن را رکورد تاریخی در سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد.

سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر با اعلام نجات جان یک‌هزار و ۲۵۵ دریانورد و افراد عادی در ۱۸۵ عملیات جستجو و نجات دریایی در سال ۱۴۰۲، افزود: آماده به کاری علائم کمک ناوبری سازمان بنادر و دریانوردی در برخی از بنادر به ۱۰۰ درصد و برخی دیگر به بیش از ۹۸ درصد رسیده است که قابل توجه است.

مرزبان از ممیزی ۵۶ مرکز آموزش دریانوردی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال ۱۳۰ هزار شناسنامه و گواهینامه دریانوردی صادر شده‌است.

وی الکترونیکی کردن فرآیندهای ثبت کشتی‌ها و صدور گواهی نامه‌های دریایی را از دیگر اقدامات معاونت دریایی در سال جاری دانست و گفت: در این سال همچنین عملیات مقابله و پاک‌سازی آلودگی نفتی در استان‌های مازندران، هرمزگان و بوشهر انجام شده‌است.

سرپرست معاونت امور دریایی، تحول در بررسی سوانح دریایی را یکی از دستورکارهای جدی این معاونت در سال آتی برشمرد و از آغاز عملیات لایروبی در بنادر آبادان، اروند کنار و انزلی خبر داد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار