۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۲

تدوین طرح ویژه گردشگری و طبیعت‌گردی برای جزایر ایرانی خلیج فارس

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تدوین طرح گردشگری و طبیعت‌گردی برای جزایر ایرانی خلج فارس خبر داد.
کد خبر: ۹۸۵۱۵

تدوین طرح ویژه گردشگری و طبیعت‌گردی برای جزایر ایرانی خلیج فارس


به گزارش مانا، علی‌اصغر شالبافان اظهار داشت: جزایر ایرانی خلیج‌ فارس که در حوزه گردشگری و طبیعت‌گردی خدمات‌رسانی می‌کنند، به طرح مشخصی نیاز دارند که این طرح با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مختلف تدوین و اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت همکاری با سازمان محیط زیست کشور در تدوین طرح‌های گردشگری و طبیعت‌گردی، خاطرنشان کرد: تقویت گردشگری دریایی برای جزایر شیدور و مارو خلیج‌ فارس در دستور کار قرار گرفته و طرح پیشنهادی آن را نیز با همکاری استان هرمزگان به سازمان محیط زیست کشور ارائه خواهیم کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به تحقق طرح ملی جامع گردشگری و طبیعت‌گردی ‌جزیره آشوراده‌ گفت: این طرح با رعایت ملاحظات زیست محیطی به عنوان یک جزیره گردشگری مصوب و ابلاغ شد و این طرح برای جزایر مارو و شیدور در خلیج‌ فارس نیز پیشنهاد شده است.

شالبافان با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از جزایر هرمزگان برای گذران تعطیلات، افزود: در ایام تعطیلات نوروزی پیش رو ، تورها و سفرهای یک روزه گردشگری دریایی برای برخی از جزایر هرمزگان از جمله قشم، هنگام، هرمز، لارک و سایر جزایر همچون بوموسی تدارک دیده شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار