۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۸

۷۵ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، آمار تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در ۱۱ ماهه امسال در بندر شهید رجایی را بیش از ۷۵ میلیون و ۸۰۶ هزار تُن اعلام کرد.
کد خبر: ۹۸۴۹۹

۷۵ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد


به گزارش مانا، حسین عباس‌نژاد در تشریح عملکرد ۱۱ ماهه بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران، اظهار داشت: در این مدت ۷۵ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۲ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از این میزان جابه‌جایی کالا، ۴۹ میلیون و ۶۴ هزار و ۳۷۸ تن به کالای غیرنفتی اختصاص دارد که در این بخش ۱۸ درصد افزایش به ثبت رسیده است.  

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از مجموع تخلیه و بارگیری ۷۵ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۲ تن انواع کالا، ۲۶ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۵۴ تن کالا‌های نفتی بوده است.  

به گفته عباس‌نژاد؛ از مجموع کالا‌های جابه‌جا شده در این بازه زمانی ۳۴ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۳۵۴ تن کالای غیرنفتی در این بندر بارگیری شده که در این بخش ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.  

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه امسال در بخش غیرنفتی ۳۱ میلیون و ۹۶۲ هزارو ۷۵۰ تن و در بخش نفتی نیز بیش از ۹ میلیون تن کالا به کشور‌های هدف صادر شد که در بخش غیرنفتی ۴۴ درصد افزایش به ثبت رسیده است.   

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به ترانزیت پنج میلیون و ۹۰۸ هزارو ۶۰۸ تن کالای غیرنفتی در این مدت از ترانزیت ۲۱۸ هزارو ۱۶۴ تن در بخش نفتی با ۸۹ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

عباس‌نژاد میزان کاپوتاژ ۱۱ ماهه امسال بندر شهید رجایی را ۱۶ میلیون و ۷۷۴ هزارو ۴۵۱ تن اعلام کرد و افزود: در این بازه زمانی نیز مجموع عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری به یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۶۳۳ TEU (کانتینر ۲۰ فوت) رسید که در این بخش ۶ درصد افزایش ثبت شده است.

به گفته وی؛ از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه نیز در مجموع چهار هزار و ۵۸۰ فروند شناور در بزرگترین بندر کانتینری ایران پهلودهی شده است.  

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر و ۲۳ دستگاه گنتری کرین فعال در حال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالا‌های کانتینری در سطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار