۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵

راه اندازی خط مسافربری دریایی بین المللی در منطقه آزاد چابهار به زودی

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، گفت: خط مسافربری دریایی بین بندر چابهار و بنادر کشور عمان با سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی راه اندازی خواهد شد.
کد خبر: ۹۸۴۴۶

راه اندازی خط مسافربری دریایی بین المللی در منطقه آزاد چابهار به زودی


حجت الله عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به تهیه بسته‌های سرمایه گذاری توسط سازمان مناطق آزاد کشور، گفت: یکی از مهمترین موارد در نظر گرفته شده در این بسته‌ها توجه ویژه به بخش توریسم در مناطق آزاد کشور است.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصاد، منطقه آزاد چابهار را یکی از مهمترین فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش توریسم دریایی عنوان کرد و افزود: امکان توسعه توریسم دریایی و حمل ونقل مسافر از این منطقه به جزایر و بنادر جنوبی خلیج فارس وجود دارد.

وی اذعان داشت: همچنین امکان تردد مسافربری از بندر چابهار به بنادر کشور عمان وجود دارد که استفاده از این ظرفیت در سیاست‌های کلان سازمان مناطق آزاد کشور قرار گرفته است.

عبدالملکی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر سرمایه گذاران بخش خصوصی متقاضی برای راه اندازی خط مسافربری دریایی در مسیر مذکور وجود دارند که در بین آن‌ها یک سرمایه گذار با دارا بودن چند فروند شناور مناسب و استاندارد جهت به کارگیری در مسیر چابهار- عمان موفق به اخذ مجوز‌های لازم از سازمان بنادر و دریانوردی شده است.

وی در ادامه گفته‌های خود تصریح کرد: قطعی شدن تردد شناور‌های این سرمایه گذار، منوط به اخذ مجوز‌های لازم از سوی کشور عمان است که در صورت طی شدن مراحل قانونی لازم در آینده نزدیک شاهد آغاز به کار خط مسافربری مسافری دریایی بین‌المللی در چابهار خواهیم بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار