۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴

تخصیص اعتبارات قابل توجه به پروژه "پل خلیج فارس" در بودجه ۱۴۰۳

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصاد با اشاره به پشرفت ۱۸ درصدی پروژه " پل خلیج فارس"، گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و به دستور رئیس جمهور در ردیف اعتبارات سال ۱۴۰۳، بودجه قابل توجهی برای ادامه عملیات اجرایی ساخت پل خلیج فارس اختصاص خواهد یافت.
کد خبر: ۹۸۴۲۶

تخصیص اعتبارات قابل توجه به پروژه

 

حجت الله عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار مانا در خصوص پل خلیج فارس گفت: عزم دولت بر این است که پل خلیج فارس به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های راهبردی کشور در بخش ترانزیت، بندری و گردشگری هر چه سریعتر ساخته و به بهره برداری رسد.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصاد، ادامه داد: ساخت این پل، علاوه بر اینکه گردشگری در جزیره قشم را متحول خواهد کرد، ظرفیت بندری کشور را ۴۰ میلیون تن افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این پل به خط ریلی نیز تجهیز خواهد شد و قابلیت تردد خودرو‌های سنگین را نیز خواهد داشت، بدون شک به یکی از رقبای اصلی بنادر کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز تبدیل خواهد شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصاد، با اشاره به اینکه در دولت قبلی عملیات ساخت پل خلیج فارس به طور کامل متوقف شده بود، گفت: در دولت جدید عملیات ساخت این پل از سر گرفته شده است.

وی با اشاره به پشرفت ۱۸ درصدی پروژه " پل خلیج فارس"، گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و به دستور رئیس جمهور، در ردیف اعتبارات سال ۱۴۰۳، بودجه قابل توجهی برای ادامه عملیات اجرایی ساخت پل خلیج فارس اختصاص خواهد یافت.

عبدالملکی با بیان اینکه در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان هرمزگان، ایشان بر تأمین مالی این پروژه تأکید کرد، گفت: بخشی از تأمین مالی این پروژه به عهده سازمان منطقه آزاد قشم است که مقرر شده سال آینده این سازمان نیز اعتبار قابل توجهی تخصیص دهد.

وی با تأکید بر اینکه پیمانکار پروژه احداث پل خلیج فارس، قرارگاه خاتم الانبیاء است، بیان داشت: این قرارگاه با کمک سایر پیمانکاران داخلی و خارجی این پروژه را اجرایی خواهد کرد و پیمانکاران چینی نیز به زودی ورود پیدا خواهند کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار