۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳

قرارداد احداث مخازن ۴۰ هزار تنی روغن در انزلی امضا شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از امضای قرارداد انعقاد سرمایه‌گذاری احداث مخازن ۴۰ هزار تنی روغن خام خوراکی در مجتمع بندری انزلی خبر داد.
کد خبر: ۹۸۳۹۷

قرارداد احداث مخازن ۴۰ هزار تنی روغن در انزلی امضا شد

به گزارش مانا، حسین یونسی اظهار کرد: این مخازن با سرمایه گذاری اولیه دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع احداث می شود.

وی افزود: این قرار‌داد به صورت B.O.T ( قرارداد ساخت، بهره‌برداری و واگذاری یا B.O.T گونه‌ای از قرارداد اقتصادی است که معمولاً بین دولت‌ها و سازمان‌های متولی اقتصاد از یک طرف و شرکت‌های بخش خصوصی از طرف دیگر منعقد می‌شود.) و ۲۰ ساله بوده و اجرای آن مطابق با آخرین روش‌ها، ضوابط و شیوه نامه‌های جذب سرمایه گذار در سازمان بنادر دریانوردی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه در این پروژه پس از انجام فازهای مطالعاتی، طرفین نسبت به امضای قرار‌داد اقدام کرده‌اند، تصریح کرد: ظرفیت کنونی مخازن روغن مجتمع بندری انزلی ۱۶ هزار تن است که با ساخت این سیلوها، ظرفیت درجای مخازن برای این نوع کالا به ۵۶ هزار تن خواهد رسید.

یونسی با بیان اینکه پس از گذشت چهار سال از امضای آخرین قرارداد سرمایه گذاری اداره کل با بخش خصوصی این قرار داد منعقد و نهایی شده است، گفت: با احداث این مخازن برای ۴۸ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

گفتنی است، تفاهم نامه این قرار‌داد در تاریخ ۲۸ آذر ماه سال جاری مصادف با روز ملی حمل‌و‌نقل و توسعه دریامحور با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان امضا شده بود که منجر به عقد قرار‌داد شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار