۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
استاندار گیلان خبر داد:

اتصال کریدور دریای خزر به خلیج‌فارس با حضور رئیس‌جمهور

استاندار گیلان با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در جهت تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقلی استان، عنوان کرد: در روز‌های آینده شاهد اتمام خط ریلی رشت - کاسپین خواهیم بود که با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و کریدور شمال - جنوب را تکمیل می‌کنیم و دریای خزر به دریای عمان و خلیج فارس متصل می‌شود.
کد خبر: ۹۸۲۸۲

اتصال کریدور دریای خزر به خلیج‌فارس با حضور رئیس‌جمهور

 

به گزارش مانا، اسدالله عباسی عصر دیروز، ۱۵ بهمن ماه در همایش «جشن ملی، مشارکت پر شور، آینده روشن» شهرستان رودسر، با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و روز به روز شاهد موفقیت بیشتر نظام هستیم.

وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، دشمنان به دنبال زمین زدن نظام اسلامی بوده‌اند اما امروز شاهد شکست توطئه‌های آنها در بخش‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: در طول عمر انقلاب اسلامی، شاهد حضور گسترده مردم در رویدادهای مختلف بوده ایم که سبب رفع مشکلات کشور شده است.

وی گفت: پیش درآمد انسجام ملی، حضور و مشارکت مردم است که می‌تواند به داشتن یک ایران قوی منتهی شود.

استاندار گیلان تاکید کرد: با سرمایه‌گذاری هایی که در بخش‌های مختلف گیلان انجام شده آنچه بر ما تکلیف شده انجام خواهیم داد؛ وظیفه ما تامین معیشت مردم، توسعه اقتصادی، رفع مشکلات کشاورزی، اشتغال جوانان و تامین مسکن است؛ لذا تلاش می‌کنیم تمهیدات لازم را در بخش‌های مختلف فراهم کنیم.

وی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در جهت تکمیل زیر ساخت‌های حمل و نقلی استان گیلان، عنوان کرد: در روزهای آینده شاهد اتمام خط ریلی رشت - کاسپین خواهیم بود که با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و کریدور شمال - جنوب را تکمیل می‌کنیم و دریای خزر به دریای عمان و خلیج فارس متصل می‌شود.

عباسی با بیان اینکه ظرفیت بنادر ایران را به ۱۵ میلیون تن خواهیم رساند، اضافه کرد: در ادامه این پروژه راه آهن رشت - آستارا را تکمیل خواهیم کرد که مقدمات آن فراهم شده است.

استاندار گیلان به تعطیل بودن دو پروژه مهم خط ریلی رشت - کاسپین و باقی مانده آزادراه قزوین - رشت در چند سال اخیر اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم ۲۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر را برای دو پروژه مذکور تخصیص داده و تا قبل از عید سال آینده این آزادراه زیر بار ترافیک می‌رود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار