mana.ir

کد خبر: ۹۸۲۲۹ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

همه کالا‌های متروکه از بندر امیرآباد خارج شد

همه کالا‌های متروکه با حمایت و پیگیری‌های دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهشهر از منطقه ویژه اقتصادی بندر اَمیرآباد خارج شد.

همه کالا‌های متروکه از بندر امیرآباد خارج شد

به گزارش مانا، مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد در حاشیه نهمین جلسه ارکان تشریفات ترخیص کالا در بندر امیرآباد با اشاره به سفر خرداد ماه حجه الاسلام محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه به بندر امیرآباد در راستای تسهیل در ورود و خروج کالا‌ها، گفت: با اقدامات مؤثر انجام گرفته و حمایت و پیگیری‌های دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهشهر همه کالا‌های متروکه پس از تعیین تکلیف و از طرف صاحبان کالا و یا سازمان اموال تملیکی از بندر امیرآباد خارج شده است.

محمدعلی موسی پور گرجی افزود: یکی از معضلات بنادر رسوب کالا‌ها است و در بندر امیراباد هم برخی کالا‌ها به دلایل مختلف دچار ماندگاری و رسوب طولانی مدت شده و در بندر به جا مانده بود که با همکاری مراجع قضایی، گمرک و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تعیین تکلیف و از بندر امیرآباد خارج شده است.

او گفت: همه کالا‌های رسوبی سنواتی که در بندر امیرآباد موجود بوده با همکاری همه دستگاه‌های ذی ربط از جمله گمرک و سازمان اموال تملیکی از بندر خارج گردیده و به در حال حاضر هیچ کالای متروکه‌ای در بندر وجود ندارد و با ساز و کار‌هایی که با ریاست دادستان شهرستان بهشهر و نهاد‌های ذی ربط در جلسات متعدد در بندر امیرآباد تدوین شده است مقرر گردید تا پیگیری‌های لازم جهت تسهیل در ورود و خروج کالا انجام گیرد تا دیگر شاهد رسوب کالا به سمت و و سوی متروکه شدن نرود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد افرود: بنادر جایی است که به عنوان محل عبور کالا تلقی شده و نباید بعنوان انبار برای مدت طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد و یکی از رسالت‌های بنادر ارائه خدمات بندری با کیفیت و سرعت مناسب به ذینفعان است که در این مولفه‌ها بندر امیرآباد از بنادر پیشتاز کشور محسوب می‌شود.

موسی پور گفت: وجود کالا‌های رسوبی که از سنوات قبل در بندر باقی مانده بود امکان ارائه خدمات مطلوب را به مشتریان با مشکل مواجه کرده بود که با خارج سازی آنها، شرایط برای خدمات رسانی سریع و ایمن به مشتریان و صاحبان کالا فراهم و همچنین میزان بهره‌وری از زیرساخت‌های بندری نیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

او افزود: با توجه به اینکه دلایل اصلی رسوب کالا در بنادر طولانی بودن دریافت مجوز‌ها و مواردی نظیر تامین ارز و ثبت سفارش را شامل می‌شود، انتظار می‌رود با هماهنگی و برنامه ریزی مناسب توسط همه دستگاه‌های ذیربط زمان ترخیص کالا به حداقل ممکن برسد.

مدیر کل بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر گفت: سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی همواره بر تسهیل فرایند‌ها و کاهش هزینه‌ها در جهت خروج سریع کالا از بنادر دلالت دارد و دلیل رسوب کالا‌ها از سال‌های گذشته نیز به هیچ عنوان ناشی از عملکرد بنادر نبوده که امیدواریم با همت همه نهاد‌های دست اندر کار و تسهیل در قوانین و مقررات روند خروج کالا از بنادر با سرعت بیشتری انجام گیرد.

ابوالقاسم کیانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهشهر نیز با اشاره به نظارت دستگاه قضایی در رابطه با خروج کالا‌ها علی الخصوص کالا‌های اساسی، گفت: نظارت بر فرایند خروج کالا به صورت مستمر انجام می‌گیرد تا از بروز مشکلات احتمالی در زمینه تأمین کالای اساسی در کشور پیشگیری شود.

او افزود: دستگاه قضایی در استان همواره در چارچوب قوانین و مقررات، رفع موانع فعالیت‌های اقتصادی را مورد توجه قرار می‌دهد و در زمینه تکمیل زنجیره ارزش و با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در بندر امیرآباد ایجاد شده است چنانچه اختلاف و یا موضوعاتی بوجود آید که روند ترخیص و خروج کالا‌ها را با مشکل مواجه نماید با پیگیری و مداخله دستگاه قضایی در سریعترین زمان ممکن و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد و اجازه نمی‌دهیم که در چرخه تولید و سلامت غذایی جامعه و استان خللی ایجاد شود.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار