۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۳

عبدالملکی: امکان ورود خودرو‌های مناطق آزاد با پلاک ملی فراهم شد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و این خودرو‌ها می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.
کد خبر: ۹۸۱۶۰

عبدالملکی: امکان ورود خودرو‌های مناطق آزاد با پلاک ملی فراهم شد

به گزارش خبرنگار مانا، حجت‌الله عبدالملکی در جریان  بازدید از منطقه آزاد تجاری، صنعتی اروند به اصحاب رسانه گفت: موضوع خودرو در مناطق آزاد به دو بخش واردات خودرو‌های پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی و واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد تقسیم بندی می‌شود.
عبدالملکی افزود: هیئت وزیران مصوبه مربوط به هر دو بخش را تصویب و ابلاغ کرده و اکنون امکان واردات خودرو‌های پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی با پرداخت عوارض قانونی فراهم شده و می‌توانند به پلاک ملی تبدیل شوند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: بحث دوم که مربوط به واردات خودرو‌های نو به مناطق آزاد است هم از یکی دو هفته گذشته هیئت وزیران مصوبه‌اش را ابلاغ کرد و بر این اساس خودرو‌های برقی و هیبریدی تا سقف ۴۰ هزار دلار می‌توانند به مناطق آزاد وارد شوند.
وی گفت: به ازای هر خودرو‌ی احتراقی که از منطقه آزاد به سرزمین اصلی وارد می‌شود، اجازه واردات یک خودرو به منطقه آزاد با سقف ۲۰ هزار دلار بر اساس مصوبه هیئت وزیران داده شده است.
عبدالملکی افزود:هم اکنون پایه‌های حقوقی واردات کامل شده و شرکت‌های واجد صلاحیت می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.
به گزارش مانا، تاکنون حدود ۵۰ هزار دستگاه خودرو اروپایی، آسیایی و امریکایی از طریق منطقه آزاد اروند و از بندرگاه خرمشهر وارد شده است.
بندر خرمشهر در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند قرار دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار