روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱

بوشهر تا یک ماه آینده در ترانزیت مشتقات نفتی فعال می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با ورود چهارمین سرمایه گذار و امضا تفاهمنامه سرمایه‌گذاری به ارزش هزار میلیارد ریال، مجتمع بندری نگین تا یک ماه آینده در ترانزیت مشتقات نفتی فعال می‌شود.
کد خبر: ۹۸۱۵۱

بوشهر تا یک ماه آینده در ترانزیت مشتقات نفتی فعال می‌شود

به گزارش مانا، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آیین امضا تفاهمنامه یاد شده گفت: با توجه به سیاست‌گذاری اداره کل برای توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین و آماده سازی زیرساخت‌های مرتبط با حضور بخش خصوصی در این مجتمع، با حضور مدیرعامل هلدینگ حمل‌و‌نقل بنیاد مستضعفان و مدیرعامل شرکت خدمات دریایی و بندری سینا تفاهمنامه تأسیسات بارگیری مشتقات نفتی در مجتمع بندری نگین به ارزش یک‌هزار میلیارد ریال به امضا رسید.

وی بیان کرد: امید است با اجرای این تفاهمنامه شاهد افزایش عملکرد و رونق بیش از پیش بندر بوشهر باشیم.

شکیبی نسب ادامه داد: شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا از نخستین شرکت‌هایی است که با احداث اسکله ۳۰۰ متری در مجتمع بندری نگین ورود داشته و پیشران در ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این مجتمع محسوب می‌شود.

مدیرعامل هلدینگ حمل و نقل بنیاد مستضعفان نیز گفت: براساس تفاهمنامه منعقد شده برای ترانزیت موادنفتی، کار ترانزیت محموله‌های نفتی ظرف یک ماه آینده به عنوان کاری بزرگ و ارزشمند در مجتمع بندری نگین آغاز می‌شود.

رضا ایلاتی افزود: با تحقق این مهم و شروع عملیات بارگیری، حجم زیادی بار به فعالیت ترانزیت در بندر بوشهر افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت خدمات دریایی بندری سینا نیز گفت: این شرکت به عنوان نخستین شرکتی است که فعالیت خود را در مجتمع بندری نگین در سال ۹۵ آغاز کرد و در سال ۹۷ اسکله ۳۰۰ متری خود را به بهره‌برداری رسانده است.

سعید جعفری افزود: همچنان وظیفه خود می‌دانیم تا در بحث سرمایه گذاری در بندر بوشهر انجام وظیفه کرده و با اجرا تفاهمنامه امضا شده اسکله ۳۰۰ متری شرکت سینا برای ترانزیت مشتقات نفتی بکارگیری شود.

گفتنی است در نمایشگاه هفته حمل‌و‌نقل امسال نیز با امضا دو تفاهم‌نامه با بخش خصوصی زمینه برای سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار میلیارد ریال در مجتمع بندری نگین فراهم شد.

در سومین تفاهمنامه سرمایه گذاری به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال برای جمع آوری مواد زائد نفتی و پسماند‌های ناشی از فعالیت شناور‌ها در سه بندر بوشهر، خارک و عسلویه به امضا رسید.

ارسال نظرات
آخرین اخبار