۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲

جلوگیری از ورود پساب های صنعتی به تالاب انزلی

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست به ایجاد قرارگاه احیای تالاب انزلی به ریاست استاندار گیلان اشاره کرد و گفت: با ایجاد این قرارگاه یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط استانداری گیلان، پیگیری جلوگیری از ورود پساب تصفیه خانه‌های صنعتی به رودخانه‌های منتهی به تالاب است.
کد خبر: ۹۸۱۱۷

جلوگیری از ورود پساب های صنعتی به تالاب انزلی

مجتبی ذوالجودی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: احیای تالاب بین‌المللی انزلی از مهمترین برنامه‌هایی است که در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، اذعان داشت: بر این اساس و پیگیری‌های صورت گرفته مبنی بر اهمیت این امر، طرح هفت ساله احیای تالاب انزلی به عنوان یکی از مصوبات ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌های کشور که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود در دست پیگیری است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست، به این منظور هر ساله اعتبارات ملی قابل توجهی از سوی سازمان برنامه و بودجه جهت احیای تالاب بین‌المللی انزلی در کنار تخصیص اعتبارات استانی، اختصاص داده می‌شود.

وی در ادامه به ایجاد قرارگاه احیای تالاب انزلی به ریاست استاندار گیلان اشاره کرد و گفت: با ایجاد این قرارگاه یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط استانداری گیلان، پیگیری جلوگیری از ورود پساب تصفیه‌های صنعتی به رودخانه‌های منتهی به تالاب است.

ذوالجودی، تصریح کرد: جهت نظارت بر چگونگی عملکرد قرارگاه احیای تالاب انزلی، جلسات مشترکی با استاندار گیلان در تهران و رشت برگزار شده است.

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، یادآور شد: به نظر می رسد مصوباتی که برای احیای تالاب داشتیم هنوز صددرصد محقق نشده و مسائل مربوط به احیای تالاب انزلی را در جلسات بعدی قرارگاه با حضور استاندار مطرح خواهیم کرد.

این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست، بیان داشت: با وجود محدودیت‌ها در تخصیص اعتبارات کافی به تالاب انزلی، هنوز نسبت به احیای این تالاب بین المللی و انجام اقدامات لازم امیدوار هستیم.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار