mana.ir

کد خبر: ۹۸۰۹۹ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۱ - ۲۶ دی ۱۴۰۲

ورود گردشگران خارجی به کشور از طریق مسیر‌های دریایی

رئیس گروه توسعه جاذبه‌ها و محصولات گردشگری دفتر توسعه گردشگری داخلی از انجام برنامه ریزی‌ها جهت ورود بخشی از گردشگران خارجی به کشور از طریق راه‌های ارتباطی دریایی خلیج فارس و دریای عمان به کشور خبر داد.

ورود گردشگران خارجی به کشور از طریق مسیر‌های دریایی

مهدی بهاروند در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به اهمیت توسعه توریسم دریایی در کشور، گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی سال‌های اخیر با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی اقدامات مؤثری در این راستا انجام داده است.

رئیس گروه توسعه جاذبه‌ها و محصولات گردشگری دفتر توسعه گردشگری داخلی، عنوان کرد: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در نوار ساحلی جنوبی و شمالی کشور با همکاری مشترک وزارت میراث فرهنگی و سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام شده است.

وی همچنین به توسعه فعالیت شناور‌های تفریحی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت وزارت میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: هم اکنون شاهد تردد این شناور‌های تفریحی در قالب شناور‌های کروز در آب‌های جنوبی کشور و بین جزایر هستیم.

این مقام مسئول در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی،   خاطرنشان ساخت: یکی از برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای توسعه صنعت توریسم دریایی، برنامه ریزی جهت ورود گردشگران خارجی به کشور از مسیر‌های مختلف دریایی از طریق خلیج فارس و دریای عمان است.

بهاروند اذعان داشت: بدون شک تحقق این مهم نقش بسیار ارزشمندی در توسعه توریسم دریایی به معنای واقعی خود در خلیج فارس و دریای عمان خواهد داشت که این امر در نهایت منجر به ایجاد هر چه بیشتر زیرساخت‌های گردشگری در استان‌های جنوبی کشور خواهد شد.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار