۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹

بندر ابوموسی در سفر رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افتتاح و بهره‌برداری از بندر چندمنظوره ابوموسی به ارزش سه هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار در دومین دور سفر‌های استانی رئیس جمهور خبر داد.
کد خبر: ۹۸۰۹۴

بندر ابوموسی در سفر رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش مانا، حسین عباس‌نژاد افزود: بندر چندمنظوره ابوموسی شامل ساختمان مرجع دریایی، کریدور مسافری، اسکله‌ها و دیوار پیرامونی یکی از طرح‌های شاخص و آماده بهره‌برداری در دومین دور سفر رئیس جمهوری است.
وی ادامه داد: این طرح مردم محور با رویکرد اشتغال پایدار، توسعه بنادر کوچک و رونق بخشی به اقتصاد و معیشت ساحل‌نشینان دارای ۱۷ هکتار وسعت و ۶.۵ متر آبخور است که می‌تواند پذیرای شناور‌های هفت هزار تُنی باشد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مزیت‌های اصلی این طرح به افزایش ظرفیت عملیاتی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، توسعه اقتصادی جزیره و افزایش ضریب ایمنی شناور‌های درحال رفت و آمد در آب‌های پیرامونی این منطقه اشاره کرد.
عباس‌نژاد گفت: بندر ابوموسی به عنوان یک طرح پیشران در حوزه اقتصادی است که قابلیت پشتیبانی حمل بار و مسافر دارد و می‌‎تواند در آینده مبدا صادرات محموله‌های شیلاتی به کشور‌های حوزه خلیج‌فارس باشد.
وی با اشاره به نصب یک پست اسکله شناور و یک فروند رمپ در این بندر، افزود: ساختمان مرجع دریایی این بندر نیز به ارتفاع ۲۵ متر در چهار طبقه آماده بهره‌برداری است.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: کار ساختمان مرجع دریایی بندر ابوموسی که از اسفند ماه ۱۴۰۰ آغاز شده شامل بخش‌های برج کنترل تردد دریایی، امداد و نجات دریایی، امور دریایی بندر و فضا‌های آموزشی، ورزشی، رفاهی و اقامتی است.
جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب‌های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار