۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹

افزایش ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی بوشهر تا ۲ متر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی و خلیج فارس گفت: تا ۱۴ دی ماه با افزایش سرعت وزش باد ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی استان بوشهر تا ۲ متر افزایش می‌یابد.
کد خبر: ۹۷۹۷۲

افزایش ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی بوشهر تا ۲ متر

 

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به افزایش سرعت وزش باد روی خلیج فارس اظهار داشت: در این شرایط تا پایان هفته جاری با تداوم وزش باد‌های شمالی روی دریا، سواحل استان بوشهر به تناوب متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح زرد در خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر بیان کرد: نوع مخاطره این هشدار دریایی وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید شمال غربی با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت افزایش ارتفاع موج دریا تا دو متر افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر منطقه اثر هشدار دریایی سطح زرد در خلیج فارس را سواحل و فراساحل استان بوشهر به ویژه سواحل مرکزی و جنوبی دانست.

شکوهی‌پور با اشاره به اثر مخاطره هشدار دریایی سطح زرد گفت: افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس، اختلال در فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی اثر مخاطره این هشدار دریایی است.

وی توصیه کرد: از فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر اجتناب و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی اتخاذ شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اکنون ارتفاع موج دریا خلیج فارس را ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در برخی ساعات ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر اعلام و بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۴۰، مد اول ساعت ۱۱:۴۵، جزر دوم ساعت ۱۵:۲۵ و مد دوم ساعت ۲۲:۲۰ خواهد بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار