۰۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۶

برخورد قانونی با هشت شناور صیادی متخلف در شمال غرب خلیج فارس

سرپرست یگان حفاظت از منابع آبزی شیلات خوزستان از برخورد قانونی با هشت فروند شناور صیادی متخلف در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس با صیانت از منابع و ذخایر آبزیان دریایی خبر داد.
کد خبر: ۹۷۸۹۷

برخورد قانونی با هشت شناور صیادی متخلف در  شمال غرب خلیج فارس

به گزارش خبرنگار مانا، کامران شریفی در گفتگو با رسانه‌های جمعی افزود: مأموران گشت دریایی پایگاه سجافی هندیجان در جریان گشت‌زنی در مناطق دریایی بحرکان و سریم در محدوده صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس، پنج فروند لنج صیادی را به اتهام صید غیرمجاز به روش ترال توقیف کردند.  
وی گفت: از این شناورها، مجموعاً تعداد دو دستگاه ترال، دو دستگاه وینچ، دو عدد دیرک، ۱۵۰ طاقه تور و ۹۵۰ کیلوگرم انواع ماهی صید شده به روش غیر‌مجاز، کشف و ضبط شد.
شریفی در ادامه افزود: همچنین در گشت‌زنی مأموران پایگاه ماهشهر سه فروند قایق فاقد مجوز توقیف شد و در جریان بازرسی از این قایق‌ها نیز تعداد سه دستگاه ترال و ۵۰ کیلوگرم ماهی ضبط شد.
شریفی بیان کرد: در این ارتباط پرونده‌های تخلفات صیادی تشکیل و آماده ارسال به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی شهرستان هندیجان هستند.
وی بر تداوم برخورد با صید غیرمجاز و مخرب با هدف صیانت از ذخایر و منابع آبزیان در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تاکید کرد.
پارسال حدود ۴۸ هزار تُن ماهی و میگوی دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید شد. این میزان صید هرساله به علت فشار بیش از حد به ذخایر آبزیان رو به کاهش است.
سنگینی ناوگان صیادی، ورود شناور‌های خارجی به محدوده صیدگاه‌های داخلی، فعالیت قایق‌ها و شناور‌های غیرمجاز و فاقد پروانه صیادی، صید در زمان ممنوعیت و استفاده از روش‌های غیرقانونی و مخرب صید همچون ترال و شوکر‌های الکتریکی از چالش‌های صید و صیادی در خوزستان است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار