mana.ir

کد خبر: ۹۷۸۷۱ |
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۶ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲
علی‌اکبر صفایی:

بخش‌خصوصی در حوزه زیرساخت دریایی ورود خواهد کرد

 مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بخش خصوصی در حال اجراء پروژه‌هایی به ارزش ۶۵ هزار میلیارد تومان در حوزه بنادر کشور است.

بخش‌خصوصی در حوزه زیرساخت دریایی ورود خواهد کرد

.به گزارش خبرنگار مانا؛ علی‌اکبر صفایی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت ۲۶ آذر روز ملی حمل و نقل با بیان اینکه تجارت دریابُرد جهانی رشد حدود ۵ درصدی را در سال ۲۰۲۳میلادی تجربه کرده است، خاطرنشان کرد: تجارت دریابُرد ایران نیز در این مدت بیش از ۸ درصد رشد را نشان می‌دهد که در کنار رشد اقتصادی ۶ درصدی کشور نوید رونق اقتصادی را می‌دهد.

وی با اشاره به کلان پروژه《ایران راه》که از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شده است، گفت: این پروژه کشورهای دور از جمله چین و هند تا کشورهای همسایه، حوزه خلیج فارس، دریای خزر و کشورهای محصور در خشکی را در بر می‌گیرد و در بُعد ملی نیز در روبنا و زیربنا و تقویت کریدورهای شمال_جنوب و شرق به غرب منشاء تحول خواهد شد.

معاون وزیر و راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش‌های سازمان بنادر و دریانوردی در جهت توسعه بخش دریایی کشور اشاره و تصریح کرد: در حالی امروز قراردادهایی به ارزش ۴۵ هزار میلیارد تومان با بخش خصوصی منعقد خواهد شد که قراردادهای در دست اجراء سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی ۶۵ هزار میلیارد تومان ارزش دارد که این جدا از سرمایه‌گذاری ۵۷ هزار میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش‌های زیر و روساختی است.

وی از جمله این پروژهای بزرگ‌ را سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری برای توسعه ناوگان کشتیرانی در دریای خزر اعلام کرد و ادامه داد: با اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران توسعه ناوگان در جنوب کشور نیز محقق خواهد شد.

صفایی در پایان اظهارات خود به دستور وزیر راه و شهرسازی در خصوص مشارکت دادن بخش خصوصی در بخش زیرساخت اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی در حوزه دریایی کشور برای اولین بار در بخش‌های زیرساختی نیز وارد شده است که این امر تداوم خواهد داشت.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار