۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
مدیرکل شیلات استان بوشهر:

پرورش صدف خوراکی در دستور کار شیلات استان بوشهر قرار دارد

مدیرکل شیلات استان بوشهر پرورش آبزیان بر اساس اقتصاد دریا محور را یکی از برنامه‌های مهم شیلات دانست و گفت: در این راستا پرورش صدف خوراکی در دستور کار شیلات استان بوشهر قرار دارد.
کد خبر: ۹۷۸۶۹

پرورش صدف خوراکی در دستور کار شیلات استان بوشهر قرار دارد


به گزارش خبرنگار مانا در بوشهر، عقیل امینی در جلسه مسئولان شیلات استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های پرورش آبزیان در نوار ساحلی استان توسعه یافته است اظهار داشت: اکنون استان بوشهر قطب تولید میگو پرورشی در کشور است و طرح‌های این عرصه رو به افزایش است.

وی بیان کرد: پرورش ماهی در قفس یکی دیگر از اولویت‌های استان بوشهر است که این مهم در خلیج فارس در قفس‌های طراحی شده پرورش داده می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر توسعه طرح‌های جدید آبزی پروری در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پرورش ماهی در استخر پیش ساخته و بتنی، پرورش زالو، جلبک، ماهیان زینتی و کرم نرئیس از جمله این طرح‌ها است.

امینی با بیان اینکه پرورش صدف خوراکی در دستور کار شیلات استان بوشهر قرار دارد تاکید کرد:  نیاز است مدیران شیلات شهرستان‌های استان  تمام تلاش خود را برای این موضوع به‌کار گیرند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر همچنین استفاده از آب استخرهای ذخیره کشاورزی برای پرورش ماهیان گرمابی را از اهداف دیگر شیلات استان برای افزایش تولیدات آبزی‌پروری در استان عنوان کرد.

وی به کاشت درختان حرا توسط شیلات در راستای طرح کاشت یک میلیارد درخت تأکید و در این زمینه تصریح کرد: به‌منظور تأمین نهال درخت حرا رایزنی لازم با مدیرکل منابع طبیعی استان صورت گرفته است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر خطاب به مدیران شیلات شهرستان‌های استان تأکید کرد: نیاز است مسئولان شیلات شهرستان‌ها به جد پیگیر این موضوع باشند و هماهنگی لازم برای همراهی با اداره منابع طبیعی برای کاشت درختان حرا در سواحل و محل‌های مدنظر صورت گیرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار