۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹

کشف ۱۷.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در بندر دلوار بوشهر

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از شناسایی و توقیف دو شناور باری حامل کالای قاچاق در بندر دلوار بوشهر خبر داد و گفت: از این دو شناور ۱۷.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد.
کد خبر: ۹۷۸۰۳

کشف ۱۷.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در بندر دلوار بوشهر

یدالله شرفی در گفت‌‎وگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به اشراف اطلاعاتی نیرو‌های مرزبانی در نوار ساحلی استان بوشهر و مرز دریایی خلیج فارس اظهار داشت: تردد همه شناور‌ها در خلیج فارس رصد و پایش می‌شود.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در امر مقابله و مبارزه با کالای قاچاق گفت: مأموران فرماندهی پایگاه دریابانی بوشهر طی عملیاتی و با رصد و اشراف اطلاعاتی موفق شدند دو فروند شناور باری در اسکله بندر دلوار را در دو عملیات جداگانه توقیف و شناسایی کنند.

وی با اشاره به اینکه در عملیات اول ۱۲.۶ میلیارد ریال کالای قاچاق از یک شناور کشف شد افزود: در توقیف یک شناور یک نفر متهم دستگیر و مقدار دو هزار و ۶۲۵ کیلوگرم گردو، یک دستگاه حفاری چاه به همراه ۱۳ قطعه لوازم یدکی حفاری و انواع کفش و دیگر کالا‌ها به ارزش ۱۲.۶ میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر به عملیات دوم در  توقیف شناور باری حامل کالای قاچاق در بندر دلوار پرداخت و تصریح کرد: در توقیف این یک شناور یک نفر متهم دستگیر و تعداد ۶۵ دستگاه هلی‌شات، ۳۰ دستگاه لوازم جانبی موبایل و ۱۴۴ قطعه اسباب بازی و دیگر کالا‌های قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ شرفی خاطرنشان کرد: مرزبانان استان بوشهر با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی بر سواحل استان و کنترل دقیق شناور‌های تجاری و صیادی از ورود هرگونه کالای قاچاق جلوگیری و عرصه را بر قاچاقچیان و مجرمین و افراد سودجو تنگ می‌کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار