mana.ir

کد خبر: ۹۷۶۵۷ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - ۰۵ آذر ۱۴۰۲

برگزاری جشنواره و نمایشگاه آبزیان کشور در بوشهر از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به برپایی نمایشگاه و جشنواره آبزیان در بوشهر گفت: نمایشگاه آبزیان از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه امسال با مشارکت فعالان این حوزه از ۱۵ استان و ۶۱ شرکت در بوشهر برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره و نمایشگاه آبزیان کشور در بوشهر از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر،  عقیل امینی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان تولید محصولات پرورشی در حوزه آبزیان است، اظهار کرد: انواع محصولات شامل میگو، ماهی، جلبک، کرم نرئیس، زالو و صدف در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی برپایی نمایشگاه را فرصت مهمی در معرفی توانمندی و قابلیت‌های تولیدی دانست و تصریح کرد: نمایشگاه و جشنواره آبزیان از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه امسال با مشارکت فعالان این حوزه از ۱۵ استان و ۶۱ شرکت در بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به برپایی نمایشگاه آبزیان در تهران از ۱۳ تا ۱۶ آذرماه امسال تصریح کرد: در این نمایشگاه استان بوشهر و محصولات آن حضور فعال دارد و سال گذشته برای نخستین‌بار محصولات آبزی استان بوشهر در نمایشگاه تهران عرضه شد و مورد استقبال قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این استان قطب تولید میگوی پرورشی کشور معرفی شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات حوزه پرورشی ارائه و عرضه محصول میگوی پرورشی بدون توجه به فرآوری است که نمایشگاه آبزیان فرصت مهمی در عرصه آشنایی فعالان عرصه آبزیان با تجهیزات فرآوری فراهم می‌کند.

امینی، گذر از خام‌فروشی را یکی از برنامه‌ها دانست و بیان کرد: ایجاد صنایع فرآوری آبزیان در استان بوشهر شتاب گرفته که با تکمیل زنجیره ارزش آبزیان زمینه ایجاد ارزش افزوده این محصول فراهم می‌شود.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار