۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷

کشتی اسرائیلی با ۵۲ خدمه توسط انصارالله یمن توقیف شد/ اسرائیل واکنش نشان داد

کشتی اسرائیلی با ۵۲ خدمه توسط انصارالله یمن توقیف شد/ اسرائیل واکنش نشان داد
بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، نیروی دریایی ارتش یمن، کشتی اسرائیلی گلکسی لیدر را توقیف کرد. بنا بر این گزارش، کشتی اسرائیلی توقیف شده گلکسی لیدر (Galaxy Leader) یک کشتی باری با پرچم باهاما (از کشور‌های آمریکای لاتین) است که محموله‌های وسایل نقلیه را جابه‌جا می‌کند.
کد خبر: ۹۷۵۹۱

 به گزارش مانا، بنا بر گزارش رسانه های محلی، نیروی دریایی ارتش یمن کشتی اسرائیلی گلکسی لیدر را توقیف کرد. بر اساس این گزارش، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز تا ساعاتی دیگر در این خصوص بیانیه ای منتشر خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، کشتی اسرائیلی توقیف شده گلکسی لیدر (Galaxy Leader) یک کشتی باری با پرچم باهاما (از کشورهای آمریکای لاتین) است که محموله های وسایل نقلیه را جابه‌جا می‌کند. سازنده، مالک و مدیر این کشتی مشخص نیست و گفته می‌شود، حداقل ۵۲ خدمه دارد.
 
پیش از این، نیروهای مسلح یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرده بودند، کشتی های اسرائیلی و وابسته به شرکت های صهیونیستی را مورد حمله قرار خواهد داد.
 
سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای رسمی اعلام کرد، در پاسخ به درخواست های مردم یمن و بر اساس مسئولیت دینی، ملی و اخلاقی و همچنین در راستای اقدامات نظامی یمن علیه تجاوز وحشیانه اسرائیل و آمریکا به نوار غزه، کشتی های اسرائیلی و شرکت های وابسته به آنها را مورد حمله قرار خواهد داد.
 
سرتیپ سریع در ادامه افزود: کشتی های حامل پرچم رژیم صهیونیستی، کشتی های متعلق به شرکت های اسرائیلی و کشتی هایی که توسط اسرائیلی‌ها مدیریت می‌شوند، اهداف نظامی نیروهای مسلح یمن به شمار می‌روند.
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین از همه کشورهای مختلف جهان خواست تا از ورود شهروندان و کارگران خود به این کشتی ها جلوگیری کرده و از حمل بار با آنها خودداری کنند. همچنین کشتی های کشورهای دیگر باید از کشتی های اسرائیلی دوری کنند تا از تبعات حمله به آنها در امان بمانند.
 
اعلام هشدار رسمی نیروهای مسلح یمن علیه کشتی های اسرائیلی در حالی است که این نیروها تاکنون ۹ عملیات رسمی موشکی و پهپادی علیه مواضع اسرائیل در جنوب فلسطین اشغالی اجرا کرده‌اند. این بیانیه تحولی جدید در جنگ فلسطین و اسرائیل است و آن را می‌توان آغاز جنگ دریایی نیروهای مقاومت با اسرائیل تلقی کرد.
 
ارسال نظرات
آخرین اخبار