۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳

محموله‌های فوق سنگین وارداتی در بندر شهید رجایی تخلیه شد

محموله‌های فوق سنگین وارداتی در بندر شهید رجایی تخلیه شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دو نگله سنگین وارداتی به وزن ۲۶۴ تُنی و ۱۶۲ تُنی در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی تخلیه شد.
کد خبر: ۹۷۲۶۲

به گزارش مانا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین عباس‌نژاد روز شنبه درباره تخلیه دو نگله سنگین (نگله واحد شمارش کالا) در بندر شهید رجایی اظهار کرد: این محموله‌های وارداتی به وزن  ۲۶۴ تنی و ۱۶۲ تنی و هرکدام به طول ۲۳ متر، هفت متر ارتفاع و با هشت متر عرض از یکی از کشورها بارگیری و در بندر شهید رجایی تخلیه شد.

وی ادامه داد: این محموله از نوع بویلر گاز طبیعی است که با استفاده از یک دستگاه جرثقیل(کرین بارج) هزار تُنی با به کارگیری ۲۰ نیروی انسانی و با رعایت کامل کارگوپلن (نقشه چیدمان کالا در زمان تخلیه و بارگیری) به صورت استاندارد و کاملاً ایمن در مدت زمان هشت ساعت از روی کشتی تخلیه شد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این محموله‌ها بر روی کشنده‌های بوژی که از قبل بر روی اسکله مستقر شده بود، قرار گرفته و پس از مهاربندی کامل آن بر روی کشنده، با رعایت کامل الزامات ایمنی، عملیات انتقال به محوطه های بندری انجام پذیرفت.

عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: این نگله که توسط یکی از شرکت‌های خدمات بندری و دریایی مستقر بندر شهید رجایی وارد شده پس از تخلیه و بارگیری و انجام مراحل تشریفات بندری و گمرکی به مقاصد پتروشیمی دهلران انتقال پیدا کرد.

"نگله" کلمه‌ای است ظاهراً هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است.

بوژی، یک کِشنده بزرگ با چرخ‌های زیاد است و برای حمل و نقل‌های سنگین از جمله پل‌ها، تجهیزات پالایشگاه‌های نفت و همچنین موتورها و قطعات سنگین دیگری استفاده می شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار