mana.ir

کد خبر: ۹۷۲۲۹ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۱۸ مهر ۱۴۰۲

نجات ۴۴٣ دریانورد در آب‌های هرمزگان در ۶ ماهه نخست امسال

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۴۴٣ دریانورد در ۶ ماهه امسال در آب‌های این استان از شرایط اضطرار خارج و به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش مانا، "اسماعیل مکی زاده" با اشاره به نجات ۴۴٣ دریانورد توسط تیم‌های امداد و نجات دریایی استان افزود: تعداد کل ماموریت‌های عملیات‌های جستجو و نجات دریایی در شش ماهه امسال ١٠١ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ١۶ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در عملیات‌ها ۶١ فروند قایق صیادی و تفریحی، ٢١ فروند شناورهای تجاری،١۴ فروند لنج و پنج فروند کشتی نفتکش اعلام شرایط اضطرار کردند که از این تعداد یک فروند لنج و یک فروند قایق غرق شدند.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: از ١٠١ عملیات دریایی انجام شده ۵٧ مورد خدمات پزشکی به دریانوردان در پهنه آبراه‌های استان از سوی مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCc ) ارائه شده است. 

در گستره آبی استان هرمزگان که خلیج فارس و دریای عمان را در دل خود جای داده علاوه بر هشت فروند شناور ناجی ۳۶ ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی و با شناورهای صیادی و تجار منطقه) به صورت شبانه‌روزی در امر جستجو و نجات دریایی فعالیت می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین