۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰

روند پهلوگیری شناور‌های تناژ بالا در بندر شهید باهنر سرعت گرفت

روند پهلوگیری شناور‌های تناژ بالا در بندر شهید باهنر سرعت گرفت
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از سرعت گرفتن روند پهلوگیری شناور‌های تناژ بالا در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: امکان افزایش ۲ برابری پهلوگیری شناور‌های با آبخور ۱۱.۵ متر از توانمندی‌های بالقوه این بندر در امر تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد.
کد خبر: ۹۷۰۸۵

به گزارش مانا، حمیدرضا محمد حسینی تختی صبح امروز (۳۱ شهریورماه) در تشریح این خبر، افزود: با توجه به افزایش پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در سال جاری و نیز سرعت بخشی در نُرم تخلیه و بارگیری در  بندر شهید باهنر، امکان دو برابر شدن این رویه با دارا بودن ظرفیت های ویژه این بندر وجود دارد.

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۳۲ فروند شناور بالای هزار تن در این بندر پهلو گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این مدت ۲۱ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: ظرفیت بندر شهید باهنر و نیز زیرساخت‌های لجستیکی مناسب، این بندر را به نقطه عطف مناسب و اصلی صادرات و واردات انواع کالاهای فله، یخچالی و سایر کالاها تبدیل کرده است. 

محمدحسینی تختی از امکان دو برابر شدن پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر در این بندر خبرداد و یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت.

بر‌اساس این گزارش، بندر شهید باهنر به عنوان سومین بندر صادراتی در کشور و نیز پنج بندر زیرمجموعه در شرق هرمزگان از قابلیت‌های خاص در عرصه تجاری و مسافری بین‌المللی برخوردار است. 

ارسال نظرات
آخرین اخبار