۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۱

ایجاد ۶۰ کمیپنگ ساحلی در گیلان با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از ایجاد ۶۰ کمپینگ در نوار ساحلی گیلان با تخصیص ۳۰ میلیارد تومان خبر داد.
کد خبر: ۹۶۹۸۴

ایجاد ۶۰ کمیپنگ ساحلی در گیلان با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و ساحلی در استان گیلان، ساماندهی سواحل استان در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار گرفته است.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از ایجاد ۶۰ کمپینگ در نوار ساحلی گیلان با تخصیص ۳۰ میلیارد تومان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پروژه ایجاد کمپینگ‌های ساحلی مذکور آغاز شده است، گفت: بر‌اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا سال آینده شاهد اتمام پروژه‌های مذکور خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه تابستان امسال شاهد ورود تعداد زیادی از گردشگران به نوار ساحلی استان هستیم، اظهار داشت: در همین راستا برنامه‌ریزی‌هایی به طور مرتب جهت ارائه خدمات به گردشگران صورت می‌گیرد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در طول نوار ساحلی استان، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری است.

وی با اشاره به تقارن تعطیلات تابستان امسال با ایام محرم و صفر، بیان داشت: به همین دلیل سعی شده تمام برنامه‌های فرهنگی در طول نوار ساحلی استان با محوریت این ایام برگزار شود.

به گفته این مقام مسئول در استان گیلان، قبل از شروع محرم و از ابتدای امسال شاهد اجرای ۱۱۰ جشنواره فرهنگی در ساحل استان با موضوعات میراث ناملموس، فرهنگی، کشاورزی، تاریخی، بازی‌های بومی و محلی، مجسمه‌های شنی و ... در شهرستان‌های ساحلی استان بودیم.

وی از تداوم فعالیت طرح‌های ساماندهی دریا جهت شنای امن گردشگران در طول نوار ساحلی استان تا پایان تعطیلات تابستانی خبر داد و گفت: در سایر نقاط ساحلی استان که به عنوان نقاط خطر‌آفرین برای شنا معرفی شده‌اند، ناجیان غریق جهت انجام خدمات امداد و نجات احتمالی استقرار یافته‌اند.

این مقام مسئول در استان گیلان با اشاره به اینکه در طرح‌های سالم سازی دریا از ظرفیت شهرداران و دهیاران شهرستان‌های ساحلی بهره‌گیری می‌شود، گفت: توجه به مسائل اخلاقی و اجتماعی در سواحل دریا ضروری است که جهت اجرایی شدن آن نظارت‌های لازم از سوی مسئولان صورت می‌گیرد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اشاره به کاهش چشمگیر غرق شدگی‌ها در تابستان امسال، دلیل اصلی کاهش غرق شدگی‌ها در سال جاری را افزایش همکاری‌های جمعیت هلال احمر در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه در سواحل اعلام کرد.

وی همچنین به تجهیز امکانات جهت امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در سواحل گیلان توسط جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: این امر نقش مهمی در افزایش مؤثر اقدامات امداد و نجات و به دنبال آن کاهش غریق داشته است.

جهانی یادآور شد: خوشبختانه امسال با تخصیص اعتبارات کافی از همان ابتدا حقوق ناجیان غریق به موقع پرداخت شده که همین امر موجب شده ناجیان با انگیزه بیشتری نسبت به امداد و نجات در نوار ساحلی اقدام کنند.

به گفته وی، نیرو‌های هلال احمر در سراسر سواحل استان جهت اطلاع رسانی و جلوگیری از ورود گردشگران به مناطق خطر آفرین جهت شنا و هدایت آن‌ها به سمت طرح‌های ساماندهی دریا استقرار یافته‌اند.

این مقام مسئول در استان گیلان، همچنین از افزایش تعداد ناجیان غریق در نقاط خطر‌آفرین استان گیلان خبر داد و گفت: نقاط خطرآفرین شنا در سال گذشته ۳۰۰ نقطه بود، اما با آزادسازی سواحل این رقم به ۵۱۲ نقطه رسید.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، تأکید کرد: ورود گردشگران به سواحل استان تا پایان تابستان و قبل از شروع سال تحصیلی جدید ادامه خواهد داشت.

ارسال نظرات
آخرین اخبار