۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲

تخلیه و بارگیری ۲۷ میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به ۲۷ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر گفت: در پنج ماه نخست امسال صادرات از بنادر استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت.
کد خبر: ۹۶۹۷۶

تخلیه و بارگیری ۲۷ میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر


به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر محمد شکیبی نسب با بیان اینکه میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های غیرنفتی در بنادر استان افزایش یافته است اظهار داشت: در آن مدت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر یازده گانه استان بوشهر با افزایش ۲۱.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۴.۶  میلیون تن رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: در مدت یاد شده میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی در بنادر استان بوشهر با رشد ۹.۷ درصدی به حدود ۲۷ میلیون تُن رسید.

وی بیان کرد: در شاخص تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی نیز عملکرد بنادر استان بوشهر در ۵ ماهه امسال با رشد ۷.۴ درصدی به بیش از ۲۲ میلیون تُن افزایش یافته است.

شکیبی نسب ادامه داد: در مدت یاد شده میزان صادرات بنادر استان بوشهر با رشد ۱۹.۶ درصدی به ۱۳ میلیون و ۱۸۴ هزار تن و میزان ترانزیت کالا هم با رشد ۱۰۵ درصدی به ۱۱ هزار تُن رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در پنج ماهه امسال همچنین ۶۸ هزار کالای کانتینری در بنادر استان تخلیه و بارگیری شده است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه امسال همچنین سه هزار و ۵۶ شناور در بنادر استان بوشهر تردد کردند که از این تعداد شناور یک‌هزار و ۱۲ شناور با ظرفیت بالای ۱۰۰۰ تُن بودند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار