mana.ir

کد خبر: ۹۶۸۴۶ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۲

نجات ۷۲۸ نفر از غرق شدگی در دریای خزر طی ۳ ماه گذشته

معاون ستاد ساماندهی سواحل و دریای استانداری مازندران از نجات ۷۲۸ نفر گردشگر از غرق شدگی توسط ناجیان غریق در طول نوار ساحلی استان مازندران طی سه ماه گذشته خبر داد.

نجات ۷۲۸ نفر از غرق شدگی در دریای خزر طی ۳ ماه گذشته

فضل الله کیقبادی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: بر‌اساس آخرین آمار اخذ شده از تاریخ اول خرداد ماه تا پایان مرداد ماه امسال در مجموع ۷۲۸ نفر گردشگر ورودی به استان مازندران از غرق شدگی در دریای خزر توسط ناجیان غریق نجات یافتند.

معاون ستاد ساماندهی سواحل و دریای استانداری مازندران، ادامه داد: از مجموع ۷۲۸ نفر نجات یافته، ۵۹۳ نفر مرد و ۱۳۵ نفر زن بوده‌اند.

این مقام مسئول در استانداری مازندران با اشاره به اینکه اکثر غرق شدگی‌ها در بین ساعت هشت صبح تا هشت شب یعنی در زمان عدم حضور ناجیان غریق  و در مناطق ممنوعه شنا دچار حادثه شد‌ه‌اند بر ضرورت شنا در طرح‌های ساماندهی در ساعات مجاز اعلام شده تاکید کرد.

وی با اشاره به استقرار ناجیان غریق در طول نوار ساحلی استان مازندران، تصریح کرد: این ناجیان از هشت صبح تا هشت شب در قالب چند شیفت به گردشگران خدمات‌رسانی می‌کنند.

کیقبادی با تأکید بر اینکه تمام غرق شدگی‌ها خارج از طرح‌های ساماندهی دریا به وقوع پیوسته‌اند، اظهار داشت: امیدواریم مردم از ورود به مناطق خطر‌آفرین جهت شنا جلوگیری کنند و در این مدت وارد دریا نشوند.

وی در ادامه گفته‌های خود، یادآور شد: آمار‌ها حاکی از آن است که بیشترین غرق شدگی‌ها در شهرستان‌های محمود آباد، نوشهر، چالوس و عباس‌آباد به وقوع پیوسته است.

معاون ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران اذعان داشت: شهرستان محمود آباد به دلیل برخورداری از نوار ساحلی گسترده‌تر در مقایسه با سایر شهرستان‌های ساحلی استان در بیشتر مواقع بیشترین میزان غرق شدگی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی بیان داشت: از سوی دیگر شهرستان‌های نوشهر، چالوس و عباس آباد به دلیل جذب بیشترین میزان گردشگر در استان نیز آمار غرق شدگی بیشتری را بعد از محمود آباد به خود اختصاص می‌دهند.

معاون ستاد ساماندهی سواحل و دریای استان مازندران با اشاره به گستردگی نوار ساحلی استان مازندران به طول ۷۲۰ کیلومتر، ایجاد شرایط امن برای شنای گردشگران را یکی از مهمترین مواردی دانست که در دستور کار استانداری مازندران قرار گرفته است.

به گفته وی، افزایش کمی و کیفی طرح‌های سالم سازی دریا در نقاط مختلف نوار ساحلی استان با همکاری فرمانداری‌ها شهرستان‌های ساحلی و ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی امسال انجام شده است تا شاهد کمترین میزان غرق شدگی باشیم.

وی یادآور شد: امسال طرح‌های ساماندهی دریا با مدیریت سرمایه گذاران بخش خصوصی از ابتدای خرداد ماه آغاز به کار کرده اند که فعالیت آن معمولاً تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین