۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴

صدور هشدار سطح نارنجی در مناطق ساحلی خوزستان/آب‌های شمال غرب خلیج فارس متلاطم است

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اعلام هشدار سطح نارنجی در مناطق ساحلی خوزستان گفت: آب‌های شمال غرب خلیج در دو روز آینده متلاطم و مواج است.
کد خبر: ۹۶۷۶۲

صدور هشدار سطح نارنجی در مناطق ساحلی خوزستان/آب‌های شمال غرب خلیج فارس متلاطم است

محمد سبزه‌زاری در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: براساس تجزیه و تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، آب‌های شمال غرب خلیج فارس به علت وزش باد و تغییرات جوی مواج و متلاطم است.

وی از شناور‌ها و قایق‌های صیادی خواست تا بهبود شرایط جوی به دریا نروند.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی طی دو روز آینده جوی پایدار و گرم در مناطق ساحلی خوزستان حکم فرما خواهد بود که پیامد آن وقوع دمای بالای ۵۰ درجه بالای صفر خواهد بود.

سبزه‌زاری گفت:تا اوایل هفته آینده نیز با استقرار جریانات جنوبی و مرطوب در صبحگاه و شامگاه به تناوب شاهد افزایش رطوبت و مه رقیق در مناطق ساحلی خوزستان خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان احتمال وقوع گرد وغبار محلی نیز در برخی مناطق ساحلی خوزستان را به علت سرعت وزش باد رد نکرد. شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از ساکنان شهر‌های ساحلی خوزستان خواست برای جلوگیری از قطع غیربرنامه‌ای برق، مصرف برق خود را مدیریت کنند و از وسایل پرمصرف برق در ساعات پیک استفاده نکنند.

در روز‌های اخیر موارد قطع موقت برق و مراجعه بیماران مبتلا به گرمازدگی به بیمارستان‌های شهر‌های ساحلی خوزستان رو به افزایش بوده است.

مناطق ساحلی خوزستان هم اکنون گرم‌ترین و داغ‌ترین روز‌های سال را تجربه می‌کنند.

کاهش ساعت اداری در شهر‌های ساحلی خوزستان برای پیشگیری از گرمازدگی و کاهش مصرف برق همچنان اعمال می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار