۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲

ممنوعیت ۲ ماهه صید ماهی شیر در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات خوزستان از ممنوعیت دو ماهه صید ماهی شیر در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس با هدف صیانت از ذخایر این آبزی باارزش دریایی خبر داد.
کد خبر: ۹۶۷۱۶
ممنوعیت ۲ ماهه صید ماهی شیر در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس
 
به گزارش خبرنگار مانا، فلامرز مزارعی در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌ها افزود: براساس مصوبه دهمین اجلاس کمیسیون منطقه‌ای شیلاتی و به منظور کمک به حفظ و بهسازی ذخایر آبزیان صید ماهی شیر به مدت دو ماه همزمان با سایر استان‌های کشور در خوزستان ممنوع  خواهد بود.
وی اظهار داشت: با توجه به عضویت ایران در کنوانسیون منطقه‌ای شیلاتی (recofi) و اهمیت حفظ و بهسازی ذخایر آبزیان در صیدگاه‌های استان، صید ماهی شیر از تاریخ ۲۵ مرداد تا  ۲۵ مهر ۱۴۰۲ در صیدگاه‌های استان خوزستان و آب‌های شمال غرب خلیج فارس ممنوع است.
مزارعی با اشاره به رعایت تقویم زمان‌بندی ممنوعیت صید گفت: انتظار می‌رود صیادان محلی به منظور پایداری معیشت و حفظ ذخایر آبزیان در فصل تخم ریزی گونه‌های آبزی از صید این آبزی خودداری کنند.
سنگینی ناوگان صید و صیادی، صید در زمان ممنوعیت، استفاده از روش‌های مخرب و غیرقانونی صید، فعالیت شناور‌های فاقد پروانه و قاچاق آبزیان از چالش‌های پیشِ روی صید و صیادی در خوزستان است.
شوریده، زبیدی، شیر و میش ماهی از گونه‌های باارزش آبزی خلیج فارس هستند که به علت صید بی‌رویه در معرض انقراض قطعی هستند.
سالانه حدود ۵۵ هزار تُن ماهی و میگو در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید می‌شود که به علت فشار بیش از حد به آبزیان دریایی، این میزان صید رو به کاهش است.
ارسال نظرات
آخرین اخبار