mana.ir

کد خبر: ۹۶۶۴۳ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

بسیج ناجیان غریق  مازندران جهت جلوگیری از غرق شدگی‌ها در تعطیلات

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران از حضور گسترده گردشگران در ساحل در این ایام خبر داد و گفت: استفاده مطلوب از شناگاه‌ها برای حفظ آمار کاهش غرقی ۵۰ درصدی نسبت به پارسال ضروری است و ادوات و خودرو باید به همراه ناجیان غریق در سواحل مستقر شوند.

بسیج ناجیان غریق  مازندران جهت جلوگیری از غرق شدگی‌ها در تعطیلات


احمد توکلی در جلسه مدیریت بحران مازندران که در پی دستور دولت برای تعطیلی روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه با بیان اینکه با اعلام سازمان هواشناسی، روز‌های آتی گرم‌ترین روز‌های سال پیش بینی شده است، اظهار کرد: برای جلوگیری از گرمازدگی احتمالی هم‌وطنان و همچنین پیشگیری از اختلال در امر خدمات رسانی و زیربنایی چهارشنبه و پنج شنبه، از سوی دولت تعطیل اعلام شده است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تا در تعطیلی سه روز پیاپی افزایش سفر به مازندران را شاهد باشیم، افزود: تدارک لازم برای همه بخش‌ها دیده خواهد شد و با توجه به نداشتن زمان برای برنامه ریزی لازم و تعطیلات ناگهانی به وجود آمده همه دستگاه‌های استان باید از آمادگی کامل برخوردار باشد.

وی در ادامه همه دستگاه‌های امداد و خدمات رسان را بر حسب دستور استاندار در آماده باش اعلام و تصریح کرد: حجم فزاینده ترافیک شهری و برون شهری موجب می‌شود تا کار کنترل اندکی سخت سود و نیاز به سوخت به ویژه در غرب مازندران بالا خواهد رفت که شرکت‌های نفت منطقه ساری و نوشهر بدون تعطیلی پای کار هستند.

توکلی با بیان اینکه در بخش درمانی نیز با توجه به افزایش دما و گرمازدگی مسافران و شهروندان مازنی، اورژانس، هلال احمر و دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل آماده باش هستند، یادآورشد: اصناف نیز پای کار هستند و نظارت کامل بر بازار از جمله پخت و توزیع نان و عرضه و فروش مرغ و گوشت را خواهند داشت.

وی از احتمال آتش‌سوزی جنگل و مراتع بر‌اساس تجربه سوابق گذشته خبر داد و افزود: مدیریت بحران استان باید آمادگی کامل برای تقابل با بحران‌های احتمالی از جمله آتش سوزی را داشته باشد.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری با اشاره به اینکه خدمات زیربنایی از جمله برق و آب باید در این ایام به درستی مدیریت شود، خاطرنشان کرد: دهیاران بر حضور مسافران در ویلا‌های روستایی جهت مصرف بی رویه آب به ویژه برای استخر‌ها نظارت داشته باشند و تذکر لازم را بدهند.

احمد توکلی با بیان اینکه در بخش راه‌ها نیز راهداری برای ایمن سازی برای جلوگیری حادثه مشابه جاده هراز اقدام کنند، گفت: عملیات راهسازی در حوزه راه‌های مازندران تعطیل شود، اما کار راهداری به کار خود ادامه بدهد.

وی از حضور گسترده گردشگران در ساحل در این ایام خبر داد و افزود: استفاده مطلوب از شناگاه‌ها برای حفظ آمار کاهش غرقی ۵۰ درصدی نسبت به پارسال ضروری است و ادوات و خودرو باید به همراه ناجیان غریق در سواحل مستقر شوند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران افزایش شرجی بودن هوای مازندران مشکل بزرگتر از افزایش دما دانست و یادآورشد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در این نشست، همه ادوات، تجهیزات و نیرو‌های امدادی و خدماتی در آماده باش کامل جهت رفاه شهروندان مازنی و مسافران کشوری به سر خواهند برد.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار