روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر مطرح کرد:

صادرات بیش از ۷ میلیون تن کالا از گمرکات بوشهر

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: طی سه ماهه نخست امسال هفت میلیون و ۴۹۸ هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۸۵۲ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شده است.
کد خبر: ۹۶۵۰۱

صادرات بیش از ۷ میلیون تن کالا از گمرکات بوشهر

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مهدی صفوی  به وضعیت صادرات در سه ماه نخست امسال پرداخت و اظهار کرد: در این مدت هفت میلیون و ۴۹۸ هزار تن کالا به ارزش حدود دو میلیارد و ۸۵۲ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شده است.

وی عمده کالا‌های صادراتی از گمرکات استان را شامل محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، سیمان و کلینکر، سبزیجات و صیفی‌جات تازه دانست و بیان کرد: این کالا‌ها به کشور‌های هدف نظیر چین، امارات متحده عربی، هند، ترکیه، پاکستان، سریلانکا، ویتنام، تایلند و آفریقای جنوبی صادر شده است.

وی با اشاره به واردات کالا از بنادر استان بوشهر و ترخیص آن‌ها در گمرکات عنوان کرد: در سه ماه نخست امسال حدود ۱۲۲ هزار تن کالا به ارزش حدود ۴۲۱ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر وارد کشور و ترخیص شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: عمده کالا‌های وارداتی از گمرکات استان شامل ماژول نمایشگر، قطعات دوچرخه و موتورسیکلت، انواع پارچه، قطعات و لوازم یدکی خودرو، انواع بلبرینگ و رولبرینگ، جرثقیل، موز، انواع چای، رادیاتور، کمپروسور صنعتی و متعلقات و انواع بلندگو است.

صفوی ادامه داد: این کالا‌ها از کشور‌های امارات متحده، چین، فیلیپین، هند، ترکیه، جمهوری کره، سریلانکا، ژاپن، آلمان و انگلستان وارد کشور شده و از طریق گمرکات استان بوشهر ترخیص یافته است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار