۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷

نجات جان دو صیاد مفقود شده با تلاشی ۷ ساعته در اطراف جزیره کیش

نجات جان دو صیاد مفقود شده با تلاشی ۷ ساعته در اطراف جزیره کیش
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان دو صیاد مضطر پس از هفت ساعت تلاش مداوم توسط خدمه ناجی در ۲۰ مایلی جنوب شرق جزیره کیش خبر داد و گفت: این دو صیاد در سلامت کامل به محل امن منتقل شدند.
کد خبر: ۹۶۴۹۹

به گزارش مانا، "اسماعیل مکی زاده "با اشاره به نجات جان دو صیاد مضطر در ۲۰ مایلی جنوب شرق جزیره کیش گفت: دو صیاد که به علت نقص فنی موتور به مدت دو روز در دریا سرگردان شده بودند با تلاش مرکز جستجو و نجات دریایی استان نجات و به آغوش خانواده بازگشتند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح  جزئیات این عملیات جستجو و نجات بیان داشت: چند روز قبل دو صیاد از بندر شناس در غرب هرمزگان جهت صید عازم دریا شده که به دلیل نقص فنی در موتور و عدم ارتباط تلفنی با منطقه به مدت دو روز شرایط سخت سرگردانی در دریا را تجربه می‌کنند.

وی افزود: در پی طولانی شدن حضور صیادان در دریا و عدم ارتباط تلفنی، روز گذشته ۲۶ تیر ماه خانواده دو صیاد مفقود شده موضوع را به مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان اطلاع می‌دهند.

مکی زاده با بیان اینکه پس از دریافت خبر مفقودی بلافاصله ناجی ۱۲ از جزیره کیش عملیات جستجو و نجات را آغاز می‌کند گفت: آنچه مسلم بود امواج دریا قایق بدون موتور را به مکانی دور‌تر از آنچه صیادان محلی پیش بینی می‌کردند هدایت کرده بود که این  امر باعث شد تا شناور ناجی ۱۲ با پایش بخش وسیعی از گستره دریایی و هفت ساعت تلاش مداوم صیادان را در ۲۰ مایلی جنوب شرق جزیره کیش پیدا کند.

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان پس از نجات صیادان و یدک کردن قایق آن‌ها به محل امن، افراد در سلامت کامل جهت انتقال به بندر حسینه به قایق همیار ناجی تحویل داده شدند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار