۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸

ایجاد ۳۶۰ پروژه توریسم دریایی با سرمایه گذاری ۳۷ هزار میلیارد تومان

مدیر‌کل سرمایه گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ایجاد ۳۶۰ پروژه توریستی ساحلی- دریایی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۹۶۴۶۷

ایجاد ۳۶۰ پروژه توریسم دریایی با سرمایه گذاری ۳۷ هزار میلیارد تومان

احمد تجری در گفتگو با خبرنگار مانا در خصوص پروژه‌های توریسم ساحلی و دریایی در سال ۱۴۰۲، گفت: امسال شاهد اجرایی شدن تعداد ۳۶۰ پروژه ساحلی دریایی در استان‌های هرمزگان، مازندران، خوزستان، گیلان، گلستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

مدیر‌کل سرمایه گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در ادامه اذعان داشت: این پروژه‌ها با حجم سرمایه گذاری بیش از ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دست احداث هستند.

وی خاطرنشان ساخت: پس از بهره برداری پروژه‌های مذکور، زمینه اشتغال ۱۸ هزار و ۳۴۵ نفر در صنعت توریسم دریایی کشور در شمال و جنوب فراهم خواهد شد.

این مقام مسئول در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عنوان کرد: با توجه به اینکه از مجموع ۳۶۰ پروژه توریسم دریایی در حال اجرا، بخشی از پروژه به احداث هتل‌های ساحلی و دریایی اختصاص دارد، لذا بر‌اساس بر‌آورد‌های صورت گرفته پس  از اتمام پروژه‌های مذکور، ۲۹ هزار و ۵۸۰ تخت به بخش اقامتی کشور افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تقاضای سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت ورود به سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری دریایی کشور در استان‌های شمالی و جنوبی، گفت: به همین منظور تقاضا‌های رسیده به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از بررسی و مطالعه توسط کارشناسان مربوطه جهت اجرایی شدن مصوب می‌شوند.

تجری در ادامه گفته‌های خود اظهار داشت: پروژه‌های مذکور به ایجاد امکانات مختلف مرتبط با توریسم دریایی و ساحلی از جمله رستوران دریایی و ساحلی، هتل دریایی و ساحلی، کلوپ‌های تفریحی، مراکز تفریحات دریایی و... اختصاص دارند.

مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عنوان کرد: ایجاد این مراکز گردشگری زمینه‌ساز ورود هر‌چه بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه توریسم دریایی است که امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تحقق این مهم در صنعت توریسم کشور باشیم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار