۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۶
در سه ماهه نخست سال جاری انجام شد؛

ارائه بیش از چهار هزار ساعت خدمات دریایی ایمن به 341 فروند شناور در آبراه استراتژیک خور موسی

ارائه بیش از چهار هزار ساعت خدمات دریایی ایمن به 341 فروند شناور در آبراه استراتژیک خور موسی
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به استناد آمار و ارقام در حوزه خدمات‌رسانی به شناور‌ها و دریانوردان، عملکرد سه ماهه نخست سال جاری این اداره کل در ارتقاء ایمنی تردد شناور‌ها و دانش حرفه‌ای دریانوردان خوزستانی را تشریح کرد.
کد خبر: ۹۶۴۱۳

به گزارش مانا، سجاد سبزیوند معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه نزدیک به پنج هزار فقره انواع گواهی‌نامه دریانوردی در بازه زمانی سه ماهه نخست سال جاری صادر شده است، بیان داشت: از چهار هزار و ۱۳ فقره گواهی‌نامه اصلی تعیین سمت در شناور، ۹۷۰ فقره مربوط به گواهی‌نامه‌های جانبی آموزش ایمنی تحت نظارت این اداره کل صادر شده است.
سبزیوند با اشاره به برگزاری ادواری آزمون‌های سراسری دریانوردی برای متقاضیان اداره امور دریانوردان این اداره کل، گفت: در مجموع طی سه ماهه گذشته بیش از ۳۶۹ نفر/آزمون تحت نظارت کارشناسان این اداره کل برگزار شده است.  

ارائه بیش از چهار هزار ساعت خدمات دریایی ایمن به انواع شناور‌ها 
وی در ادامه افزود: با تلاش شبانه‌روزی بخش عملیات دریایی مجتمع بندری امام خمینی (ره) در سال گذشته بیش از چهار هزار و ۲۶۴ ساعت خدمات راهنمایی و یدک‌کشی ایمن در قالب ۱۵۲۲ مورد عملیات به کشتی‌های فله‌بر، کانتینری، تانکر‌های حامل مواد شیمیایی و گازی متردد به اسکله‌های تأسیسات صنایع پتروشیمی همجوار بدون هیچ گونه حوادث و یا سوانح دریایی ارائه شد.
سبزوی‌ند در تشریح این عملیات‌ها افزود: ارائه خدمات دریایی شامل هدایت و پهلودهی به انواع کشتی‌ها به ویژه کشتی‌های حامل مواد شیمیایی و گازی متردد به اسکله‌های تأسیسات پتروشیمی همجوار توسط بخش عملیات دریایی مجتمع بندری امام خمینی (ره) نشان از اهمیت و نقش به‌سزای این مجتمع در راستای توسعه اقتصاد دریایی و تولید ناخالص داخلی دارد.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اظهار داشت: علاوه بر نقش حیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره)  در واردات و تأمین کالا‌های اساسی کشور، مجاورت با بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با ۲۱ واحد فعال تولیدی و ۲۶ میلیون تن ظرفیت سالانه، تردد کشتی‌های حامل کالا‌های خطرناک در آبراه دسترسی به این بندر حاکی از نقش و موقعیت راهبردی این مجتمع بندری در مسیر دستیبابی به اهداف توسعه تجاری و دریامحور می‌باشد.  

تردد ایمن و بدون حادثه  ۳۴۱  فروند شناور در آبراهه استراتژیک خورموسی در سه ماهه نخست سال جاری
وی در ادامه افزود: با تلاش شبانه‌روزی بخش عملیات دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) تعداد ۳۴۱ فروند انواع شناور در آبراه خورموسی با ایمنی کامل و بدون حادثه تردد نمودند که ۳۳ درصد از این تعداد حامل کالا‌های خطرناک بودند.
سبزیوند تصریح کرد: ارائه خدمات ترافیک دریایی شناور‌ها (VTS) از مهم‌ترین بخش‌های عملیات دریایی است که نقش به سزایی در مدیریت ترافیک دریایی، حفظ ایمنی تأسیسات، تجهیزات بندری و محیط زیست دریایی دارد.
معاون امور دریایی با اشاره به پایش شبانه‌روزی حوزه استحفاظی دریایی این اداره کل به منظور ارتقاء ضریب ایمنی دریانوردی در این محدوده، از انجام ۲۵ مورد امداد و نجات به شناور‌های متردد خبر داد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار