۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱
فرمانده مرزبانی استان بوشهر خبر داد:

کشف ۱۷۰ میلیارد ریال کالای قاچاق از شناور باری در بندر عامری تنگستان

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از کشف بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در بندر عامری شهرستان تنگستان از یک شناور باری خبر داد.
کد خبر: ۹۶۳۴۱

کشف ۱۷۰ میلیارد ریال کالای قاچاق از شناور باری در بندر عامری تنگستان

سرهنگ یدالله شرفی در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به برخورد قاطع با کالای خارجی فاقد مستندات قانونی اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی بوشهر در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی موفق شدند در کنترل شناور‌های عبوری، یک فروند شناور تجاری مظنون به حمل کالای قاچاق در اسکله بندر عامری تنگستان را شناسایی و متوقف کنند.
وی افزود: مأموران در بازرسی دقیق از شناور توقیفی، ۶۴ هزار قوطی کمپوت آناناس، ۲۲۲ دستگاه لوازم برقی خانگی، دو هزار و ۵۲۰ عدد دارو، ۲۴ هزار و ۴۰۰ دست انواع پوشاک، هفت دستگاه لوازم پزشکی لیزری، ۳۷ دستگاه موتور سیکلت پاکشتی، سه دستگاه موتور خودرو و صد‌ها قلم کالا را که به صورت قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود، کشف کردند.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر در ادامه با اشاره به دستگیری دو متهم به اتهام حمل بار قاچاق، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه را بیش از ۱۷۱ میلیارد و ۴۴۴ میلیون ریال برآورد کرده‌اند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان تحویل مراجع قانونی شدند.
سرهنگ شرفی خاطرنشان کرد: تلاش فرماندهی مرزبانی استان جهت مبارزه با اخلالگران اقتصادی با تمام توان ادامه دارد و با مخلان پدیده شوم قاچاق کالا برخورد قاطعانه خواهد شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار