۰۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۶

تمام سرنشینان زیردریایی گم شده در اقیانوس اطلس جان باختند

گارد ساحلی آمریکا می‌گوید پنج قطعه بزرگ بقایای زیردریایی تایتان را پیدا کرده است. مقام‌ها بر اساس مشاهده این قطعات می‌گویند تایتان به احتمال بسیار زیاد بر اثر فشار بیرونی در خود مچاله و خرد شده و سپس از هم پاشیده است.
کد خبر: ۹۶۲۵۰

تمام سرنشینان زیردریایی گم شده در اقیانوس اطلس جان باختند

 

به گزارش گروه مانا،  همزمان هویت سرنشینان این زیردریایی کوچک که برای تور بازدید از بقایای تایتانیک به اعماق اقیانوس اطلس رفته بود، اعلام شده است.

زیردریایی تایتان با پنج سرنشین روز یکشنبه برای سفر به عمق دریا و بازدید از بقایای کشتی تایتانیک به آب انداخته شد و مدتی کوتاه پس از آن، تماس آن با کشتی مادر قطع شد.

عصر روز گذشته (پنجشنبه) دریادار «جان مائوگر» از نیروی دریایی آمریکا به خبرنگاران گفت که کشتی جستجوگر «هورایزن آرتیک» توانسته بخش‌های دماغه و قیفی شکل تایتان را پیدا کند و سپس بخش‌های دیگری از لاشه این زیردریایی را یافته است. این مقام گارد ساحلی آمریکا گفته آن طور که از قطعات پیدا شده مشهود است متاسفانه تایتان با درون‌پاشی فاجعه آمیز روبرو شده و پس از مچاله شدن بر اثر فشار بیرونی از هم پاشیده و متلاشی شده است.

ستاد فرماندهی این تجسس گفته یافتن بقایای تایتان فوراً به اطلاع اعضای خانواده سرنشینان آن رسیده است.

آن طور که کارشناسان می‌گویند درون‌پاشی یا انفجار از داخل (Implosion) هنگامی روی می‎‌دهد که زیردریایی توان مقاومت در برابر فشار بیرونی را ندارد و ابتدا به داخل خود مچاله و سپس از هم می‌پاشد و متلاشی می‌شود.

آن طور که گارد ساحلی آمریکا می‌گوید با وجود ادامه تجسس برای یافتن بقایا و کشف علت وقوع این سانحه، احتمال یافتن اجساد سرنشینان تایتان «بسیار بعید» است. در همین حال، با مشخص شدن سانحه مرگبار برای این زیردریایی و مطلع شدن خانواده‌ها از جان باختن سرنشینان، هویت پنج جان باخته این سانحه اعلام شده است.

شرکت «اوشن‌گیت» که مجری این سفر زیردریا بوده همزمان با پیدا شدن بقایای آن به خانواده‌های جان باختگان تسلیت گفته و از این که نتیجه جستجو‌ها به «بدترین سناریوی ممکن» ختم شده ابراز تأسف کرده است.

همزمان اسامی کامل سرنشینان این زیردریایی کوچک عبارت است:

هامیش هاردینگ - ۵۸ ساله - جستجوگر انگلیسی و اهل ماجراجویی که قبلا هم به فضا سفر کرده و چند باری هم به قطب جنوب رفته بود.

شاهزاده داود، تاجر ۴۸ ساله انگلیسی پاکستانی‌تبار که از اعضای یکی از متمول‌ترین خانواده‌های پاکستان است.

سلیمان، پسر ۱۹ ساله داود.

پال هنری نارگوله، ۷۷ ساله، ناخدای سابق نیروی دریایی فرانسه که گفته شده علاقه زیادی به تحقیق درباره بقایای کشتی تایتانیک داشته و یکی از اعضای اولین گروهی بوده که در سال ۱۹۸۷ برای پیدا کردن بقایای تایتانیک به سواحل شرقی اقیانوس اطلس رفتند.

استاکتن راش، ۶۱ ساله، از مدیران اجرایی ارشد شرکت اوشن‌گیت که مسوولیت اجرای این تور تفریحی برای بازدید از بقایای تایتانیک را بر‌عهده داشته است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار