۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
رئیس بندر و دریانوردی شهرستان دیر خبر داد:

بهره‌برداری از ۲ اسکله بندر دیّر در جنوب استان بوشهر در هفته دولت

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیّر با بیان اینکه چهار پست اسکله رمپ در بندر دیّر در حال اجرا است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی دو پست اسکله آن در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۶۲۴۱

بهره‌برداری از ۲ اسکله بندر دیّر در جنوب استان بوشهر در هفته دولت

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، راحله پورمحمد با اشاره به ترانزیت دو هزار و ۷۰۰ رأس دام از بندر دیر اظهار داشت: این محموله در قالب پنج شناور پس از طی مراحل اداری مورد نیاز از گرجستان به مقصد امارات متحده عربی ترانزیت شد.

وی بیان کرد: در فروردین امسال نیز محموله یک هزار و ۲۰۰ رأس دام زام زنده، از بندر دیّر به مقصد دوبی ترانزیت شد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیّر تصریح کرد: این بندر با رویه ترانزیت در چند ماه اخیر مبدأ ترانزیت به کشور‌های مختلفی بویژه کشور‌های حوزه خلیج فارس شده است.

پورمحمد با اشاره به رشد ترانزیت کالا از بندر دیر در سال جاری افزود: براساس آمار در دو ماهه ابتدایی امسال میزان ترانزیت از بندر دیّر با رشد صددرصدی مواجه شده است.

وی یادآور شد: بندر دیّر در چند سال اخیر به عنوان یکی از کانون‌های صادراتی کشور نقش آفرین شده است که به تناسب این نقش آفرینی توسعه زیرساختی این بندر مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیّر ساخت اسکله‌های جدید در بندر دیّر را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: در بندر دیّر اکنون احداث چهار پست اسکله رمپ در حال اجرا است که دو اسکله آن در هفته دولت امسال بهره‌برداری می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار