mana.ir

کد خبر: ۹۶۰۹۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

بندر مقام در هرمزگان به عنوان روستای جهانی گردشگری ثبت می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: در بازدیدی که مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی از روستا‌های گردشگر پذیر استان داشت، روستای ساحلی مقام به دلیل دارا بودن معیار‌های لازم به‌عنوان یکی از گزینه‌های ایران برای معرفی به سازمان جهانی گردشگری انتخاب شد.

بندر مقام در هرمزگان به عنوان روستای جهانی گردشگری ثبت می‌شود

 

محمد محسنی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: سازمان جهانی گردشگری هرساله بهترین دهکده‌های گردشگری را با هدف حفظ مکان‌های منحصربه‌فرد روستایی، میراث و ارزش‌های آن‌ها و درعین حال ترویج گردشگری به‌عنوان راه‌حلی برای کاهش تمرکز جمعیت انتخاب می‌کند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان ادامه داد: در همین راستا در سفر اخیر مدیر کل دفتر توسعه گردشگری کشور به استان هرمزگان و طی بازدید از جاذبه‌های گردشگری در بندر مقام، مقرر شد این بندر به عنوان روستای جهانی گردشگری معرفی و ثبت جهانی شود.

وی با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه بندر مقام بتواند این عنوان را کسب کند، خاطرنشان ساخت: روستای ساحلی مقام به دلیل دارا بودن معیار‌های لازم به‌عنوان یکی از گزینه‌های ایران برای معرفی به سازمان جهانی گردشگری انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه دارا بودن جاذبه‌های تاریخ فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی و صنایع‌دستی از معیار‌های انتخاب روستا‌های جهانی گردشگری است، افزود: محوریت اقتصادی روستا بر پایه گردشگری، همکاری مردم روستا در روند توسعه و دارا بودن امکانات اولیه برای ورود گردشگر از دیگر معیار‌های انتخاب این روستا بوده است.

به گفته این مقام مسئول در استان هرمزگان، نزدیکی به جزیره شیدور، وجود ساحل مکسر، گردنه عشاق، پارک ساحلی و قلعه مغویه از جمله جذابیت‌های بندر مقام محسوب می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین