روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹
رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی:

26 پایانه بندری کشور به بخش خصوصی واگذار شد

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در 9 سال گذشته 26 پایانه بندری اعم از کانتینری، جنرال کارگو و غلات به بخش خصوصی واگذار شده است.
کد خبر: ۹۶۰۶۳

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، علیرضا آذرباد بدر نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بندر بوشهر با بیان اینکه از سال 1382 طرح واگذاری پایانه‌های بندری به بخش خصوصی آغاز شد اظهار داشت: در این راستا تاکنون 26 پایانه بندری کانتینری، جنرال کارگو و غلات به بخش خصوصی واگذار شده است.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، این واگذاری‌ها را در اجرا اصل 44 قانون اساسی دانست و گفت: همچنان این روند در بنادر کشور تداوم دارد.

وی ببا بیان اینکه 18 شرکت کار راهبری پایانه‌های عملیاتی بنادر را بر عهده دارند خاطر نشان کرد: این پایانه‌ها عملیات باربری و انبارداری در بنادر جنوب و علاوه بر این‌ها خنکاری در بنادر شمالی را بر عهده دارند.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در فرایند واگذاری پایانه‌های بندری به بخش خصوصی تمامی فعالیت‌های تصدی گری در قالب قرارداد به بخش خصوصی واگذار شدند که این روند به ارتقا کیفیت خدمات بندری و رضایت مندی مشتریان منتج شده است.

آذرباد افزود: در این قراردادها سعی شده تا تمامی الزام‌ها برای انجام بهینه خدمات بندری پیش بینی شود.

وی گفت: نظارت بر اجرای دقیق مفاد و تعهدات بخش خصوصی در قراردادهای بندری و ارزیابی عملکرد آنها از اهم موضوع‌های است که به بهبود ارائه خدمات منجر شده است.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: مشتریان بندری اکنون با بخش خصوصی روبرو هستند که سازمان بنادر و دریانوردی به سهم خود هموار تلاش دارد قراردادها به نحوی تنظیم شود که رضایت مندی حداکثری مشتریان سازمان تأمین شود.

وی اضافه کرد: این قراردادها هر ساله موردبازنگری قرار می‌گیرد تا با نظارت دقیق بر مفاد این قراردادها با رویکردی برد - برد خدمات بندری به بهترین نحو ممکن محقق شود و سوانح و چالش‌ها به کمترین میزان ممکن برسد.

آذرباد تصریح کرد: در حوزه خدمات بندری، از حیث کنترل و نظارت بر رعایت استانداردها و شناسایی انحراف احتمالی بسیار مهم و ضرورتی اجتناب ناپذیر است چراکه در غیر این صورت اختلال جدی در فعالیت‌ها رقم می‌خورد.

در این نشست تخصصی دکتر هاشمی در تشریح دستور العمل های حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک توضیحاتی برای حاضران ارائه کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار