۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸

نجات ۵ خدمه موتورلنج در مسیر دبی به دیّر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با حضور سریع و به موقع شناور امدادی ناجی ۸ از بندر دیّر ۵ خدمه موتور‌لنج غرق شده در مسیر دبی - دیّر از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.
کد خبر: ۹۶۰۲۰

نجات ۵ خدمه موتورلنج در مسیر دبی - دیّر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر محمد شکیبی نسب با اشاره به متلاطم بودن خلیج فارس و غرق یک شناور لنج تجاری در مسیر دریایی دوبی به دیّر اظهار داشت:  پیرو اعلام اضطرار لنج غرقی به مرکز مخابرات دریایی کنگان مبنی بر آبگرفتگی شدید و خطر غرق شناور، ناجی ۸ به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور ناجی ۸ پس از رسیدن به منطقه اعلام کرد موتورلنج در حوضچه ساروج غرق شده و اثری از خدمه آن نیست که در همین راستا براساس الگوی مشخص شده عملیات جستجو برای یافتن خدمه لنج آغاز شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: پس از گذشت ۲۵ دقیقه خدمه موتور لنج توسط شناور ناجی پیدا و عملیات نجات ۵ خدمه موتور لنج آغاز شد.

شکیبی‌نسب افزود: شناور ناجی پس از نجات پنج نفر خدمۀ لنج غرق شده آن‌ها را سالم به اسکله بندر دیّر انتقال داد.

وی تصریح کرد: از دریانوردان انتظار می‌رود در راستای حفاظت جان خود از رفتن به دریا در شرایط اضطرار اجتناب کنند.

شکیبی نسب عنوان کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۵۵۰ ارتباط حاصل کنند تا نسبت به امدادرسانی به آنان اقدام شود.

وی یادآور شد: با تجهیز شناور‌های ناجی استان بوشهر به تلفن ماهواره‌ای ثریا ارتباط با این شناور‌ها به میزان چشمگیری تسهیل شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار