۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲

برخورد قاطع با متخلفان صید ساردین ماهیان در استان بوشهر

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی شیلات استان بوشهر صید غیرمجاز را تهدیدی برای ذخایر آبزیان در خلیج فارس دانست و گفت: با توجه به ممنوعیت صید ساردیان ماهیان در استان، با صید این گونه آبزیان و قایق‌های بدون هویت برخورد قاطع می‌شود.
کد خبر: ۹۵۹۸۳

برخورد قاطع با متخلفان صید ساردین ماهیان در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر سرهنگ غلامی برخورد با قایق‌های غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: با توجه به پایان فصل صید ساردین ماهیان برخورد قاطع با هر نوع قانون‌گریزی در دستور کار این یگان قرار دارد.

وی با بیان اینکه پایگاه حفاظت منابع آبزیان شهرستان دیّر با اقدامات اطلاعاتی عملیاتی در اسکله‌های جنوب استان با قایق‌های بدون هویت برخورد می‌کند، گفت: در این زمینه در دو عملیات غافلگیرانه در دو روز گذشته یک قایق بدون هویت صیادی حامل ۱.۵ طاقه تور به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون تومان توقیف و برای فرد متخلف پرونده قضایی تشکیل شد.

غلامی اضافه کرد: سحرگاه امروز نیز در یک عملیات موفق در اسکله سیراف کنگان یک قایق بدون هویت حامل بیش از یک هزار کیلوگرم ماهی ساردین صید شده غیرمجاز کشف و توقیف شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی شیلات استان بوشهر تأکید کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد افراد قانون‌گریز با تخلف در صید آبزیان، معیشت صیادان قانونمند استان بوشهر را تحت تأثیر قرار دهند.

وی به نقش مهم ساردین ماهیان پرداخت و بیان کرد: ساردین از جمله ماهیان ارزشمند خلیج فارس است که نقش به‌سزایی در تأمین غذای سایر آبزیان از جمله ماهیان استخوانی، پستانداران دریایی و پرندگان آبزی دارند و ضرورت دارد در فصل تخم‌ریزی و بازسازی ذخایر صیدشان ممنوع باشد.

غلامی اضافه کرد: یگان حفاظت منابع آبزی شیلات استان بوشهر از هرگونه تلاش برای تأمین امنیت صیادان قانونمند و برقراری صیادی پایدار و حفظ ذخایر ارزشمند خلیج فارس فروگذاری نخواهند کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار