۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۳

ناوشکن دنا در بندرعباس پهلوگیری کرد+(فیلم)

ناوشکن دنا که در قالب ناوگروه ۸۶ به ماموریت دور دنیا رفته بود، امروز (شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه) در بندرعباس پهلوگیری کرد.
کد خبر: ۹۵۹۵۰

ناوشکن دنا در بندرعباس پهلوگیری کرد+(فیلم)

به گزارش مانا، ناوشکن دنا که در قالب ناوگروه 86 به همراه ناوبندر مکران به مأموریت دور دنیا رفته بود پیش از ظهر امروز(شنبه 30 اردیبهشت‌ماه) در بندرعباس پهلوگیری کرد.

در این مراسم، فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده‌های کارکنان این ناوگروه از دریادلان نداجا در منطقه یکم دریایی امامت استقبال کردند.

تعداد بازدید : 55

این ناوگروه پس از اعزام به مأموریت دور کره زمین از مبدأ بندرعباس، در نخستین ایستگاه در بندر بمبئی هند توقف کرد و سپس با عبور از خلیج بنگال و تنگه مالاگا در جاکارتا پایتخت اندونزی پهلو گرفت.

پس از این توقف ناوگروه با ادامه مسیر به سمت دریای جاوه و عبور از تنگه ماکاسار و دریای سلبس، برای نخستین بار در تاریخ دریانوردی نظامی ایران پا به عرصه وسیع و پهناور اقیانوس آرام گذاشت و با عبور از بیشترین عرض اقیانوس آرام و گذر از کنار جزایر میکرونزی و پولینزی به سمت تنگه ماژلان در جنوب قاره آمریکا حرکت کرد و با عبور از این تنگه وارد اقیانوس اطلس جنوبی شد و سپس با حرکت به سمت شمال و عبور از سواحل شیلی، آرژانتین، اروگوئه و برزیل، نهایتا در بندر ریودوژانیروی برزیل پهلوگیری کرد که این پهلوگیری مصادف با یکصدوبیستمین سالگرد برقراری روابط ایران و برزیل بود.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش پس از توقف چند روزه در ریودوژانیرو، با عبور از عرض اقیانوس اطلس در شهر کیپ‌تاون آفریقای جنوبی پهلوگیری کرد و در این شهر نیز چند روزی توقف کرد و پس از آن طی یک دریانوردی حدوداً ۴۰ روزه، هم‌اکنون در بندر صلاله عمان پهلوگیری کرده است.

صلاله آخرین ایستگاه ناوگروه ۸۶ نداجا پیش از رسیدن به ایران بود و دریادلان ایرانی پس از جدا شدن از اسکله صلاله به سمت کشورمان حرکت کردند و نهایتا ظهر چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شدند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار